Okładki Antologii KKK 25. Krewni i znajomi KKKrólika

Autor: Jan Korczyński Redaktor: Motyl

Dodane: 03-02-2019 11:09 ()


Nadszedł moment wyciągnięcia czterech asów z rękawa, czyli przedstawienia twórców czterech okładek antologii, którzy obdarowali nas cudownymi ilustracjami. Są to artyści związani z Klubem i „KKK”:

Nikodem Cabała, Zbigniew Kasprzak „Kas”, Arkadiusz Klimek „Kirkor”, Marcin Nowakowski.

Teraz kilka słów nt. samych okładek:

 

Okładka Standardowa „A”.

rys. Nikodem Cabała.

Przedstawia bohaterów serii regularnie goszczących w „KKK” czyli to historia magazynu w jednym kadrze.

 

Okładka Specjalna „B”.

rys. Zbigniew Kasprzak „Kas”.

Okładka stworzą przez jednego z wielkich Mistrzów którzy zawsze byli nam życzliwi i często gościli na łamach „KKK”, użyczali nam swoje komiksy, ilustracje, udzielali wywiadów.

 

Okładka Specjalna „C”.

rys. Marcin Nowakowski.

To okładka oddana jednej z serii które narodziły się w periodyku a później kontynuowały swoje przygody w albumach. Wybór padł na serię „Deduktor” która ma najdłuższy premierowy odcinek w antologii.

 

Okładka Specjalna D.

rys. Arkadiusz Klimek „Kirkor”.

Wiele komiksów w antologii pochodzi od autorów nieobecnych na łamach magazynu. I właśnie jedną z okładek stworzył twórca z tego grona. Owszem człowiek z Klubu ale niestety nie publikujący wcześniej w „KKK”. A skoro okładka „C” nawiązuje do serii debiutującej w „KKK”, publikowanej potem w albumie, to okładka „D” przywołuje cykl „Peruńska Wataha: Wilczan i Dzidek”, debiutujący w antologii, który już niebawem będzie miał swoją pełnometrażową wersję.

Przy okazji przypominam, że w dniach PN 04/02/2019 – ND 24/02/2019 będzie możliwość nabycia antologii w przedsprzedaży po promocyjnej cenie w sklepie gildia.pl.


comments powered by Disqus