Hayao Miyazaki wraz z synem zrobią dwa filmy dla Studia Ghibli?

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 25-01-2019 13:39 ()


Hayao Miyazaki ponoć wraca do Studia Ghibli do pracy nad kolejną pełnometrażową animacją, którą stworzy wraz z synem realizującym własny projekt. Miyazaki założył dom animacji Studio Ghibli w 1985 roku i wyprodukował serię filmów znanych na całym świecie, takich jak Spirited Away, Księżniczka Mononoke, Mój sąsiad Totoro i Ruchomy zamek Hauru. Ku rozczarowaniu fanów na całym świecie, Miyazaki ogłosił w 2013 r., że odchodzi na emeryturę. Jednak już trzy lata później mistrz animacji powrócił, pracując nad filmem How You You Live?, którego premiera przewidziana jest w czasie igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 r.

Podążanie śladami jednego z największych animatorów filmowych w historii jest niewątpliwie trudnym wyborem, ale takiego dokonał syn Hayao, Gorō Miyazaki. Mimo że wszedł do biznesu w późniejszym okresie życia, Gorō ma obecnie dwa tytuły Studia Ghibli w swoim portfolio: Tales From Earthsea z 2006 roku i z 2011 r. From From On Poppy Hill. Posiadający wyraźnie odmienny styl artystyczny niż jego ojciec, debiutancki film Gorō został przyjęty z mieszanymi uczuciami, ale From Up On Poppy Hill cieszył się znacznie większym uznaniem i zwiastuję sporą karierę Miyazakiego Jr.

 

Obecnie mówi się, że Hayao Miyazaki przygotowuje kolejny film dla Studia Ghibli, podczas gdy jego syn pracuje również nad nowym projektem. Wiadomości pochodzą od Vincenta Maravala (The Playlist), częstego współpracownika Hayao Miyazakiego, który ujawnił wiadomości na swoim koncie na Twitterze. Maravel wyraźnie wspomina o dwóch "nowych" produkcjach, co sugeruje, że nie odnosi się do "How Do You Live?", ponieważ film ten został ogłoszony w 2016 roku. Jednak tweet nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących dwóch projektów, istnieje możliwość, że Maravel po prostu podsycał współpracę ojca i syna, pracujących nad filmem How Do You Live?, podczas gdy syn Miyazakiego rozwija własną karierę. Z pewnością byłoby niezwykłe, gdyby mężczyzna, który przeszedł na emeryturę, pracował jednocześnie nad dwoma dużymi projektami, ale biorąc pod uwagę niechęć Hayao Miyazakiego do spokojnego życia, nie można całkowicie wykluczyć takiej możliwości.


comments powered by Disqus