Bug Academy – urokliwa platformówka trafiła na Kickstartera

Autor: Mateusz Pietrzyk Redaktor: Motyl

Dodane: 12-01-2019 12:19 ()


Na portalu crowdfundingowym Kickstarter rozpoczęła się zbiórka na wydanie nowej polskiej gry platformowej 2,5D – Bug Academy. Umożliwiająca szkolenie owadów produkcja ma wyróżniać się m.in. zwariowanym klimatem, rozgrywką opartą na radosnym chaosie oraz urokliwą oprawą audiowizualną. Premierę gry na PC zaplanowano na IV kwartał 2019 r.

Za Bug Academy odpowiada elbląskie studio Igrek Games. Wydawcami będą PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A.

Zbiórka na platformie Kickstarter potrwa do 16 lutego br. Podstawowy cel wynosi 10 tys. dolarów kanadyjskich, a osiągnięcie kolejnych pułapów pozwoli na rozbudowę gry oraz wydanie jej również na konsolach.

Jak tłumaczą twórcy gry, Bug Academy jest jedyną na świecie szkołą dla owadów, w której m.in. muchy, świetliki, komary i pszczoły mogą się przygotować do różnych życiowych sytuacji. Lista aktywności obejmie np. pilnowanie zwierząt na pastwiskach, gaszenie pożarów, naprawę instalacji hydraulicznych, grę na instrumentach muzycznych, loty w kosmos oraz wiele innych. Każdy z owadów będzie wyróżniać się unikatowymi zdolnościami.

Świat w Bug Academy jest w bardzo znaczącym stopniu interaktywny. Zdecydowaną większość elementów można zniszczyć, przesunąć czy chwycić. Efektem jest rozgrywka nasączona swego rodzaju radosnym chaosem. Bug Academy będzie grą dla ludzi preferujących szybką i intensywną rozgrywkę. Tematyka jest oczywiście lekka, ale ukończenie danego poziomu z najlepszym wynikiem będzie już naprawdę dużym wyzwaniem” – mówi twórca gry, Jacek Perzanowski.

Rozgrywka ma sprowadzać się do sterowania owadami i jak najlepszym lub najszybszym wykonywaniu zadań. Jak zapowiada Jacek Perzanowski, gra zostanie podzielona na szereg różnorodnych poziomów w formie lekcji dla poszczególnych typów owadów.

To pierwsza w historii gra pozwalająca na szkolenie owadów. Zaoferuje interaktywny świat, urokliwą oprawę audiowizualną, lekki klimat i humor, a także poczucie chaosu, który ma jednak radosny wydźwięk. Dzięki kampanii na platformie Kickstarter każdy zainteresowany może mieć teraz bezpośredni wpływ na finalny kształt Bug Academy. Przykładowo, przy przekroczeniu określonego progu wpłaty osoba wspierająca proces produkcji będzie mogła sama np. nazwać owada czy nawet zaprojektować jeden z poziomów” – dodaje Jacek Perzanowski.

Główne cechy Bug Academy:

  • szkolenie owadów;
  • interaktywny świat;
  • radosny chaos;
  • intensywna rozgrywka;
  • lekki klimat i humor;
  • zróżnicowane zadania;
  • urokliwa oprawa audiowizualna.

Bug Academy ma pojawić się na platformie Steam w IV kw. 2019 r. Gra może zostać wydana również na konsolach obecnej generacji.

 

Bug Academy (Kickstarter):

https://www.kickstarter.com/projects/playway/bug-academy/

Bug Academy (Steam):

https://store.steampowered.com/app/881040/Bug_Academy/

Trailer Bug Academy:

https://youtu.be/D998aYwncpY

Kickstarter trailer Bug Academy:

https://youtu.be/ufK9TZKDE3Q

Gameplay trailer Bug Academy:

https://youtu.be/By8_BVDS_sM


comments powered by Disqus