Couchsurfing - inny sposób na wakacje

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 28-06-2007 11:14 ()


Masz ochotę na wakacyjny wyjazd? Chcesz nie płacić za nocleg planując nawet najdalszą wyprawę? A może dodatkowo chcesz przewodnika, z którym np. wstąpisz do baru na piwo? Oto sposób - surfuj na czyjejś kanapie!

Na przełomie 2002 i 2003 roku Amerykanin Casey Fenton zaczął realizować swój pomysł założenia strony internetowej, na której mogliby logować się ludzie gotowi nieodpłatnie przenocować na swoim łóżku innych użytkowników tej samej witryny. Ideę tę nazwano surfowaniem na kanapie, a stronę zamieszczono pod adresem www.couchsurfing.com.

Na stronę początkowo zaglądali głównie znajomi i znajomi znajomych. Z czasem zainteresowanie pomysłem udostępniania kanapy zaczęło wzrastać w zawrotnym tempie. Obecnie zarejestrowanych jest 241 tys. użytkowników z sześciu kontynentów i 26 tys. rożnych miejsc na Ziemi! Zdecydowana większość z nich oferuje innym darmowy nocleg. Są też tacy, którzy zamiast swojej kanapy proponują spotkanie przy piwie lub oprowadzenie po mieście.

Couchsurfing od początku jest organizacją typu non profit. Dlatego nie ma w niej reklam i niepotrzebnie wyskakujących komunikatów. Witrynę tworzą, tłumaczą na różne języki i utrzymują sami jej użytkownicy.

Zobacz materiał filmowy na wp.pl 

Źródło: wp.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...