Ex Libris - premiera!

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 10-12-2018 12:24 ()


12 grudnia premierę ma Ex Libris, najnowszy tytuł linii wydawniczej 2Pionki od Portal Games.

Ex Libris to gra o kolekcjonowaniu wyjątkowych ksiąg z jeszcze bardziej wyjątkowymi tytułami!

Marzysz o sprawowaniu funkcji Głównego Bibliotekarza w mieście nie z tego świata? To prestiżowe stanowisko może być twoje pod warunkiem, że pokonasz kontrkandydatów – swoich (teraz już byłych) kolegów, kolekcjonerów rzadkich i wartościowych ksiąg.

W grze znajdziecie 12 dwustronnych Kafli Lokacji. Jedna strona jest taka sama dla wszystkich kafelków i pozwala na grę na podstawowych zasadach. Natomiast druga strona zawiera unikatową ilustrację z opisem specjalnej reguły działania Pomocnika, który mieszka w danej, wyjątkowej bibliotece. Każdy Pomocnik ma swojego specjalnego pionka, który reprezentuje go w grze. Na przykład zielony sześcian reprezentujący Galaretowatą Kostkę.

Mnogość Lokacji oznacza, że gra oferuje wyjątkową regrywalność, umożliwiając zwiedzanie wielu niesamowitych bibliotek i korzystania z ich specjalnych reguł!

Ty i twoi pomocnicy macie zaledwie kilka dni na pozyskanie unikatowych egzemplarzy i stworzenie biblioteczki idealnej. Różnorodna katalogowo, bogata w ogromną liczbę wybitnych dzieł, starannie poustawianych alfabetycznie na stabilnych półkach, z pewnością znajdzie uznanie w oczach Urzędowego Inspektora. A jeżeli (zupełnie przypadkowo) w biblioteczkach twoich rywali znajdzie on jakieś księgi zakazane, to tym lepiej dla ciebie!

Na miano Głównego Bibliotekarza zasłuży ten, kto wykaże się umiejętnością drobiazgowego planowania, a także zdolnością stosowania przebiegłych taktyk i być może użyje odrobiny magii, by przechytrzyć swoich rywali.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w Ex Libris znajdziecie ponad 150 kart Ksiąg, a na każdej od dwóch do czterech wyjątkowych tytułów, z których większość będzie nawiązywać do popkultury, albo mieć po prostu wyjątkowo zabawne brzmienie.

Daj się skusić zapachem nowych ksiąg, szelestem kartek i satysfakcją porządkowania chaotycznego świata Ex Libris!

Informacje Podstawowe
▪ Tytuł: EX LIBRIS
▪ Autor gry: Adam P. McIver
▪ Autor ilustracji: Jacqui Davis
▪ Wiek graczy: 10+
▪ Czas gry: 45 min.
▪ Liczba graczy: 1 – 4
▪ Pobierz instrukcję: Instrukcja do gry w formacie PDF
▪ Link do BGG: Ex Libris
▪ Premiera: 12 grudnia 2018
▪ Link do sklepu Portalu
Ex-Libris-Foto 1

Komponenty
▪ 1 plansza Miasta:
▪ 1 formularz kontrolny zasobów bibliotecznych
▪ 1 marker ścieralny
▪ 12 kafli Bibliotek
▪ 18 kafli Lokacji
▪ 12 unikatowych pionów Starszych Pomocników
▪ 12 pionów Pomocników Bibliotecznych
▪ 1 znacznik pierwszego gracza
▪ 152 karty Książek (łącznie 510 pozycji)
▪ 6 kart katalogowych
▪ 4 przewodniki po Lokacjach
▪ 1 instrukcja


comments powered by Disqus