„Clinically Dead” – psychodeliczna gra logiczna wkrótce na PC

Autor: Mateusz Pietrzyk Redaktor: Motyl

Dodane: 05-12-2018 13:51 ()


Już 6 grudnia br. na platformie Steam (PC) wydana zostanie nowa gra logiczna – Clinically Dead. Stworzona przez jednoosobowe studio z Krakowa produkcja oferuje unikalne doświadczenia nawiązujące do stanu śmierci klinicznej, niekonwencjonalne i wymagające zagadki, a także psychodeliczną oprawę wizualną. Planowane jest także wydanie Clinically Dead na Nintendo Switch.

Clinically Dead powstawało przez ostatnie 4 lata, a za produkcję odpowiada studio Mogila Games, które tworzy Paweł Mogiła (twórca m.in. logicznej platformówki Grimind). Wydawcami są PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A.

Fabuła gry dotyczy śmierci – ostatnich sekund życia oraz nienaturalnego przepływu czasu. W Clinically Dead gracz mierzy się z dziwną i zaskakującą rzeczywistością.

Decydującą rolę odgrywa manipulacja czasoprzestrzenią. W Clinically Dead samo poruszanie się wpływa na czas, a poszczególne kolory określają czas, który nam pozostał. Przykładowo, barwa niebieska oznacza czas o niskiej wartości. Czerwień to z kolei duża ilość czasu. Poruszamy się więc nie tylko w trzech standardowych kierunkach, ale też w czwartym, którym jest właśnie czas” – mówi twórca gry, Paweł Mogiła.

Jak wskazuje twórca, Clinically Dead oferuje w sumie ok. 4-6 godzin zabawy opartej na psychodelicznej rzeczywistości, manipulowaniu czasoprzestrzenią i wymagających zagadkach.

Kluczowym elementem rozgrywki jest rozwiązywanie zagadek. Aby je rozwikłać, trzeba w praktyce np. przemieszczać przedmioty czy naciskać odpowiednie przyciski. Co ważne, Clinically Dead nie jest łatwą grą” – dodaje Paweł Mogiła.

Osoby, dla których kolorystyka gry mogłaby okazać się zbyt jaskrawa, mogą skorzystać z dodatkowej opcji (tzw. filtr antypsychodeliczny) i odpowiednio zmniejszyć intensywność barw.

Główne cechy Clinically Dead:

  • psychodeliczna rzeczywistość;
  • manipulacja czasoprzestrzenią;
  • wymagające zagadki;
  • feeria barw;
  • unikalne doświadczenia.

Clinically Dead zadebiutuje na platformie Steam już 6 grudnia 2018 r. Planowane jest także wydanie gry na konsoli Nintendo Switch.

 

Clinically Dead (Steam):

https://store.steampowered.com/app/927840/Clinically_Dead/

Trailer Clinically Dead:

https://youtu.be/nMxLbjezEkY

 

Podstawowe informacje:

Clinically Dead

gatunek: akcja, przygodowe, niezależne, logiczne

producent: Mogila Games

wydawca: PlayWay S.A., Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski

data premiery: 6.12.2018 r. (Steam)

 

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows 7/8/10 (32-bit lub 64-bit)

procesor: Intel Core i3

pamięć: 8 GB RAM

karta graficzna: GeForce GTX 770

miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

Galeria


comments powered by Disqus