Nowe albumy Ongrysa

Autor: Ongrys Redaktor: Motyl

Dodane: 19-11-2018 06:28 ()


Pod koniec listopada ukażą się kolejne tytuły wydawnictwa Ongrys. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tych publikacji. 

Przygody Prof. Filutka

scenariusz: Zbigniew Lengren
rysunki: Zbigniew Lengren
format: 195 x 255
oprawa: twarda
druk: kolorowy / czarno-biały
objętość: 384 strony
cena detaliczna: 99 zł
ISBN: 978-83-65803-37-5

Profesor Filutek to elegancki starszy pan. Nosi charakterystyczny staroświecki żakiet i melonik. Jest pogodny, nieco naiwny, a czasem odrobinkę złośliwy. Wciąż pełen energii i ciekawości świata. Jest też niezwykle pomysłowy - na każdy problem znajdzie jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie. Jego przygody czasem są nostalgiczne, czasem romantyczne, a zazwyczaj po prostu wesołe. I ta pogoda ducha profesora Filutka udziela się czytelnikom, czyniąc z tych komiksów działo uniwersalne i ponadczasowe.

Paski z przygodami profesora Filutka oraz jego pieska Filusia ukazywały się w tygodniku "Przekrój", a także w kilku książeczkach. W niniejszym tomie są zebrane wszystkie odcinki, które opublikowano w książeczkach (i nie tylko - razem jest ok. 700 odcinków), w dużym, wygodnym do oglądania formacie.


Dwanaście kanistrów (cz. I)

scenariusz: Władysław Krupka
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-39-9
Wydanie: II
cena: 12 zł

Kazimierz Bujakowski z klubu sportowego "Korona", ścigający się na ślizgaczach wodnych zostaje zakwalifikowany do międzynarodowych zawodów. Cała ekipa klubu wraz ze sprzętem szykuje się do zagranicznego wyjazdu. Ale nie wszyscy członkowie zajmują się wyłącznie sportową rywalizacją...

Dalszy ciąg tej opowieści w zeszycie "Zakręt śmierci".


comments powered by Disqus