Kaleidos nagrodzony wyróżnieniem Zabawka Roku 2018!

Autor: Trefl Redaktor: Motyl

Dodane: 16-11-2018 15:37 ()


Gra "Kaleidos", wydana niedawno przez Fabrykę Kart Trefl-Kraków, otrzymała wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu Zabawka Roku 2018.   

Zabawka Roku to prestiżowy konkurs, w którym rodzice i dzieci wybierają najbardziej wartościowe zabawki sezonu. Pod uwagę brane są takie kryteria jak bezpieczeństwo i jakość wykonania, pomysł i funkcjonalność, wpływ na rozwój dziecka oraz design, kolorystyka i wzornictwo. To najważniejszy plebiscyt ekspercki w Polsce.

W tym roku odbył się już 10-ty finał konkursu. Wyniki można zobaczyć na stronie: http://www.zabawkaroku.pl/

"Kaleidos" to barwny kalejdoskop obrazów i wyścig na spostrzegawczość. Gra zdobyła i wciąż zdobywa liczne nagrody. Przyciąga i dzieci, i dorosłych.

Jej celem jest odszukanie na ilustracji jak największej liczby obiektów, których nazwa rozpoczyna się na wylosowaną literę.

Tytuł stworzył oryginalny, włoski duet, doświadczony projektant gier Spartaco Albertarelli i utalentowana ilustratorka Elena Prette. 

Choć zasady rozgrywki są bardzo przystępne, a rywalizacja na szybkość i refleks wywołuje śmiech i emocje, to jednak największym atutem „Kaleidosu” są baśniowe obrazy. Prace artystki sprawiają, że gra staje się wręcz hipnotyzująca. Z jednej strony dla punktacji liczy się szybkość, z drugiej zaś ważne jest dostrzeżenie na ilustracjach każdego detalu. Ta mnogość barw i  bogactwo elementów! Jak w prawdziwym kalejdoskopie!

 

 

Atuty:

– proste zasady (obrazkowe Państwa-miasta)

– znakomite ilustracje

– wielokrotnie nagradzana gra

– gra dla całej rodziny

 

Liczba graczy: 2+

Wiek: 10+

Zawartość pudełka:

20 ilustrowanych plansz, 4 tekturowe sztalugi, 1 talia kart, 4 ołówki, 1 notes, 1 klepsydra, 1 instrukcja

 

Nagrody:

  • 2018 Zabawka Roku - wyróżnienie
  • Dice Tower Seal of Approval
  • 2010 Arets Spill Best Party
  • 2009 Lucca Games Best Concept Art
  • 2009 Deutscher Lernspielpreis 9+
  • 2009 nominacja As d’Or
  • 1995 nominacja Spiel des Jahres

comments powered by Disqus