Plany wydawnicze Portal Games na 2019 rok!

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 14-11-2018 17:18 ()


Na tegorocznym Essen Spiel Ignacy Trzewiczek, prezes Portal Games, podczas specjalnej konferencji zapowiedział wydanie kilku nowych tytułów. Portal Games ma przyjemność ogłosić, że w 2019 roku ukażą się następujące tytuły:

▪ 51. Stan: Sojusznicy
▪ Artefakty Obcych: Przełom
▪ Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite
▪ Stronghold: Undead
▪ Detektyw: L.A. Crimes

51. Stan: Sojusznicy to drugie rozszerzenie do 51. Stan Master Set

Sojusznicy sprawią, że zyskasz nowych przyjaciół i sposoby na wykorzystanie sił innych frakcji. Karty zawierać będą nową mechanikę sojuszy, która zapewni ci nowe, unikatowe bonusy i zdolności. Jak wykorzystać nowe możliwości? Wolisz zjednoczyć frakcje 51. Stanu, czy będziesz raczej samotnym wilkiem? Stworzysz potężne kombinacje sojuszniczych kart? W jaki sposób powitasz trzy nowe frakcje, które pokonały bezmiar pustkowi i wkraczają do gry? Sojusznicy wprowadzają do gry frakcje Iron Gang, Uranopolis i Sharrash! Z ich pomocą odkryjesz nowe sposoby walki o dominację nad 51. Stanem!


Artefakty Obcych: Przełom

Artefakty Obcych: Przełom to drugie rozszerzenie do Artefaktów Obcych!

Przełom nastąpił! Rozpoczyna się najbardziej ekscytujący okres ludzkiej historii. Zmierz się z nowymi zagrożeniami, które pojawiły się od czasów słynnego już Odkrycia. Ludzkość rozwikłała zagadkę stojącą za tajemniczą technologią obcych i jest gotowa sięgnąć po jej moc. Przełom dodaje nowe karty na potrzeby twojej talii z gry Artefakty Obcych i umożliwia ci tworzenie nowych kombinacji i silniczków. Rozszerzenie to dodaje 20 nowych kart technologii, 10 nowych kart statków oraz 10 nowych kart planet kategorii Ekspansji, które pozwolą ci przejąć władzę w galaktyce! Nic nie powstrzyma już technologicznego przełomu ludzkości!


Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite

Opowieści niesamowite to drugi, obszerny dodatek do gry Robinson Crusoe: Przygoda Na Przeklętej Wyspie!

Opowieści Niesamowite zawierają kampanię Zaginione Miasto Z, w której podążasz śladami Pułkownika Percy’ego Fawcetta, a także pełen zestaw zasad i komponentów, które mogą być wykorzystywane wraz z podstawowym pudełkiem do gry Robinson Crusoe.

Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite wprowadza 10 nowych, grywalnych postaci. Otrzymasz także prawie 300 nowych kart, w tym: nową talię Wydarzeń, trzy nowe talie Przygód, nowe Potwory i zupełnie nowe karty Tajemnic. Dodatkowo, Opowieści Niesamowite zawierają nową mechanikę Szaleństwa, która może być wykorzystywana z dowolnym scenariuszem Robinsona, aby uczynić z niego pełnoprawny horror.

Rozszerzenie to zawiera pięć scenariuszy, które razem tworzą długą i epicką kampanię, Zaginione Miasto Z, a także 2 scenariusze niezależne! Czas, aby powrócić na Przeklętą Wyspę i zobaczyć, na ile nowych sposobów można tam zginąć!

Projektowanie i testy gry zostały zakończone, gra skierowana jest do produkcji, dlatego Portal Games szacuje, że premiera gry będzie miała miejsce w marcu 2019 roku.


Z okazji oficjalnej zapowiedzi premiery długo wyczekiwanego dodatku Opowieści Niesamowite do Robinsona Crusoe, Portal Games ma przyjemność ogłosić, że zmianie ulegnie ilustracja na okładce gry Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie.

Nowa okładka to jedyna zmiana związana z grą. Zawartość pudełka i wszelkie komponenty pozostają takie same. Słowem - ta sama gra z nieco zmienionym wyglądem. Portal Games chce uczcić w ten sposób zbliżającą się premierę Opowieści Niesamowitych i uspójnić wygląd obu tytułów.

Nowe pudełko nie będzie sprzedawane osobno.


Stronghold: Undead

Nieumarli stanowić będą niezależny dodatek do gry Stronghold: 2 edycja!

Nekromanta wiedzie swoje armie w kierunku murów twierdzy. Potężny artefakt leży w jej wnętrzu. Magiczny przedmiot wypełniony przerażającą mocą. Siły Nekromanty słabną, a jego magiczna energia wyczerpuje się z każdą chwilą. Odzyska je tylko, jeśli uda mu się szturmem zdobyć zamek i odzyskać artefakt. Jeśli nie… jeśli mu się nie uda, jego moc wyczerpie się, a cała jego armia obróci się w pył.

Zagraj w niezależną grę Stronghold: Undead, będącą rozszerzeniem do 2 edycji gry Stronghold! Dodatek ten zawiera zupełnie nową planszę, z nowymi ścieżkami umożliwiającymi szturm na zamek, mechaniką Nieumarłych, oraz nowymi sposobami na odniesienie zwycięstwa dla obu stron konfliktu!


Detektyw: L.A. Crimes

Detektyw: L.A. Crimes to pierwsza dodatkowa kampania do Detektywa, która składa się z trzech odrębnych spraw, tworzących razem spójną historię. Wybierz się do słonecznej Kalifornii i zanurz głęboko w trawiony wojnami narkotykowymi świat Los Angeles lat 80-tych. Doświadcz bycia detektywem w mieście aniołów i przekonaj się, że czasami trzeba nieco nagiąć zasady, aby osiągnąć swój cel – zupełnie jak detektyw Foley znany z filmu Gliniarz z Beverly Hills. Próbuj kontrowersyjnych metod by rozwiązać swoją sprawę, cały czas mają za plecami szefów i biurokrację, którzy dyszą ci na kark. Wykorzystaj nową mechanikę Obserwacji by poznać więcej faktów na temat twojego podejrzanego. Wybór należy do ciebie, ale pytanie brzmi: jak daleko posuniesz się, aby powstrzymać zbrodnię?


Plany wydawnicze Portal Games możesz śledzić tutaj: https://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze/


comments powered by Disqus