Młodzi Tytani wychodzą z cienia! Dwie animacje z serii Młodzi Tytani: Akcja! na DVD od 28.11!

Autor: Galapagos Film Redaktor: Motyl

Dodane: 08-11-2018 11:46 ()


Zwariowana seria znana z kanału Cartoon Network

po raz pierwszy na DVD od 28 listopada!

Superbohaterowie też muszą odrabiać pracę domową! Warner Bros. Animation oraz DC Entertainment prezentują animowaną serię Młodzi Tytani: Akcja! Szkolne szaleństwo, dzięki której fani przekonają się, że najmłodsi bohaterowie DC Comics z Robinem na czele mają takie same problemy, jak każdy nastolatek. 9 kapitalnych odcinków przebojowego serialu znanego z kanału Cartoon Network zadebiutuje na DVD już 28 listopada!

 

FENOMENALNY SPIN-OFF

Emitowany przez stację Cartoon Network serial Młodzi Tytani: Akcja! powstał z inicjatywy prezesa Warner Bros. Animation Sama Registera, zdeklarowanego fana wczesnych serii komiksowych o młodych superbohaterach.

Komiks o Młodych Tytanach wyszedł w latach 60. XX wieku. Jego gwiazdami byli wówczas naprawdę drugoplanowi superbohaterowie: Wonder Girl, Kid Flash, Aqualad i oczywiście Robin. Jednak w latach 80. Marv Wolfman i George Perez stworzyli nową wersję tego komiksu i właśnie wtedy zakochałem się w Młodych Tytanach. Wtedy też trzon grupy zaczęli tworzyć Robin, Bestia, Cyborg, Raven i Gwiazdka. Przypominali mi komiksową wersję dzieciaków z filmu „Klub winowajców” – opowiada Register.

W 2002 roku Register postanowił przenieść ulubionych bohaterów z kart komiksu na mały ekran, skupiając się na akcji i solidnej dawce humoru. Emitowany w latach 2003–2006 serial Młodzi Tytani zdobył ogromną popularność na kanale Cartoon Network, a gdy Register dołączył do Warner Bros., podjęto decyzję o przekształceniu tej oryginalnej wersji w całkowicie komediowy spin-off. Twórcy dodali do tytułu dopisek „Akcja!”, a parodiowa odsłona przygód młodych superbohaterów zadebiutowała na amerykańskim kanale Cartoon Network 23 kwietnia 2013 roku i od razu podbiła serca młodych fanów. W Polsce emisja serialu rozpoczęła się 15 lutego 2014 roku.

Młodzi Tytani: Akcja! zachwycają wartką fabułą i zwariowanymi żartami, a widzowie identyfikują się z Robinem, Cyborgiem, Gwiazdką, Raven i Bestią, którzy na co dzień przeżywają takie same rozterki jak każdy nastolatek, a wygłupy i rozmaite wybryki to dla nich chleb powszedni.

W 2018 r. bohaterowie przezabawnego serialu doczekali się filmu pełnometrażowego Młodzi Tytani: Akcja! Film, a Sam Register, który uczestniczył we wszystkich projektach obejmujących pozakomiksowe wcielenie Tytanów przyznaje ze wzruszeniem, że czuje się jak dumny ojciec, obserwując tę ewolucję.

Trzon ekipy odpowiedzialnej za sukces jednej z najpopularniejszych produkcji emitowanych na antenie Cartoon Network stanowią reżyserzy i scenarzyści Peter Rida Michail, Aaron Horvath i Michael Jelenic, którzy wraz z Peggy Regan i Samem Registerem są również producentami serialu. Piątce nastoletnich bohaterów głosu użyczają: Greg Cipes (serial Wojownicze Żółwie Ninja) jako Bestia, Scott Menville (serial Spider-Man) jako Robin, Khary Payton (serial The Walking Dead) jako Cyborg, Tara Strong (filmy z serii My Little Pony) jako Raven oraz Hynden Walch (serial Pora na przygodę!) jako Gwiazdka.

W polskiej wersji językowej występują: Grzegorz Drojewski/Przemysław Stippa (Robin), Wit Apostolakis-Gluziński (Bestia), Krzysztof Banaszyk (Cyborg), Izabella Bukowska-Chądzyńska (Raven) i Beata Wyrąbkiewicz (Gwiazdka).

MŁODZI TYTANI: AKCJA! SZKOLNE SZALEŃSTWO – WYDANIE DVD

Zwariowana seria znana z kanału Cartoon Network po raz pierwszy na DVD!

Młodzi bohaterowie: Robin, Gwiazdka, Raven, Bestia i Cyborg w serialu Młodzi Tytani: Akcja! przenoszą naukę na nowy poziom – pełen zabawy i ekscytacji. Robin trafia za kółko samochodu uciekających przestępców. Ale jazda! Gwiazdka bierze przyspieszony kurs wszystkiego. Taaak! Bestia pokazuje innym Tytanom, czym naprawdę jest przyjaźń. Aha! A kiedy królowa przezwisk Rose Wilson staje się nową kumpelką Raven, Cyborg, Gwiazdka i Bestia dostają lekcję, jak być spoko. Chcesz wiedzieć, czy im się to uda? Wiadomo, w szkole Młodzi Tytani rządzą! Zapisz się na korki z ZABAWY i spotykaj się ze swoimi przyjaciółmi, Młodymi Tytanami, w 9 kapitalnych odcinkach!

9 ODLOTOWYCH ODCINKÓW:

  1. NAUKA JAZDY
  2. KSIĄŻKI
  3. WIEDZA
  4. SPOKO SZKOŁA
  5. ECH, TA POPULARNOŚĆ!
  6. HEJ, NIE ZAPOMINAJ O MNIE
  7. LEKCJA ŻYCIA
  8. LEKCJA HISTORII
  9. DO DZIENNIKA

KTO JEST KIM W ŚWIECIE MŁODYCH TYTANÓW:


ROBIN
Pomimo drobnej postury i braku prawdziwych supermocy ma ogromne ambicje. Słynie z perfekcjonizmu i pragnie być liderem grupy Młodych Tytanów, problem polega na tym, że pozostali nie za bardzo chcą go słuchać.

GWIAZDKA Urocza księżniczka z kosmosu, słodka i życzliwa, a jednocześnie niezwykle waleczna. W arsenale jej supermocy znajdują się: umiejętność latania, nadludzka siła, wypuszczanie kul energii z dłoni oraz laserowych wiązek z oczu, jak również tworzenie pól siłowych. Próbuje przystosować się do życia na Ziemi i nauczyć tutejszych zwyczajów.        

CYBORG Wyluzowany pół-człowiek, pół-robot dysponuje nadludzką siłą, potrafi się przekształcić w maszynę każdego rodzaju, a także strzelać z palców laserami i latać. Jest bardzo bezpośredni i nie kryje się ze swoimi uczuciami. Bardziej interesuje go pizza i gry wideo niż zwalczanie przestępczości.

BESTIA Najlepszy kumpel Cyborga. Często zachowuje się dziecinnie i słynie z głupkowatego poczucia humoru, za to może się pochwalić najfajniejszą supermocą: potrafi się przekształcić w każde zwierzę, jakie kiedykolwiek chodziło po Ziemi lub nad nią latało… o ile akurat nie obżera się buritto, oglądając telewizję.

RAVEN Córka demona Trigona ubiera się na czarno i ma cięte poczucie humoru, lecz daleko jej do zblazowanej nastolatki. Chociaż lubi samotność i zazwyczaj trzyma się na dystans, zawsze jest gotowa ruszyć na ratunek przyjaciołom. Raven potrafi latać i unosić się w powietrzu oraz tworzyć portale do innych wymiarów.

Warner Bros. Animation prezentuje brawurową satyrę na najbardziej popularny gatunek filmowy ostatniej dekady. Młodzi Tytani: Akcja! Film to przezabawna opowieść o młodych superbohaterach, którzy domagają się pełnometrażowego filmu na swój temat. Dzięki wielowarstwowej fabule, błyskotliwym dialogom i kapitalnemu humorowi produkcja przemówi do widzów w każdym wieku. Kinowa adaptacja znanego z Cartoon Network serialu Młodzi Tytani: Akcja! zadebiutuje na DVD już 28 listopada.

Wszyscy superbohaterowie mają już własne filmy – wszyscy, poza Młodymi Tytanami! Robin, który pragnie zostać gwiazdą, zamierza to zmienić. Gdyby tylko udało im się namówić hollywoodzką reżyserkę, Jade Wilson, aby ich zauważyła! Mając pod pachą kilka szalonych pomysłów i utworów muzycznych (a jakże!), Młodzi Tytani ruszają do Miasta Aniołów w przekonaniu, że uda im się spełnić marzenia. Kiedy jednak superczarny charakter Slade wejdzie im w paradę, Młodzi Tytani będą zmuszeni stać się prawdziwymi superbohaterami, którzy ocalą świat!

Pełnometrażową animację z uniwersum DC wyreżyserowali Peter Rida Michail i Aaron Horvath na podstawie scenariusza Michaela Jelenica i Horvatha. Produkcji podjęli się Horvath, Jelenic, Peggy Regan, Michail i Will Arnett, a producentem wykonawczym został Sam Register. Muzykę do filmu skomponował wyróżniony nagrodą Grammy i nominowany do Emmy Jared Faber. Wszyscy twórcy, poza Arnettem, są jednocześnie zaangażowani w produkcję serialu Młodzi Tytani: Akcja!.

W pierwszej w historii pełnometrażowej wersji animowanego serialu DC Entertainment i Cartoon Network wystąpili znani już fanom animacji: Greg Cipes (serial Wojownicze Żółwie Ninja) jako Bestia, Scott Menville (serial Spider-Man) jako Robin, Khary Payton (serial The Walking Dead) jako Cyborg, Tara Strong (filmy z serii My Little Pony) jako Raven oraz Hynden Walch (serial Pora na przygodę!) jako Gwiazdka. Will Arnett (LEGO® Batman: Film) wcielił się w role nikczemnego Slade’a, a hollywoodzkiej reżysece Jade Wilson głosu użyczyła Kristen Bell (Kraina lodu).

W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Grzegorz Drojewski (Robin), Wit Apostolakis-Gluziński (Bestia), Jacek Król (Cyborg), Izabella Bukowska-Chądzyńska (Raven), Beata Wyrąbkiewicz (Gwiazdka), Kamil Pruban (Slade) i Aleksandra Radwan (Jade Wilson).

Każdy ma prawo do własnego filmu! Taka oto myśl staje się motorem działań sfrustrowanego Robina, który ma już po dziurki w nosie życia w cieniu Batmana. Chociaż jest uznawany za najsłynniejszego pomocnika superbohaterów w historii, ma świadomość, że Hollywood nie traktuje Młodych Tytanów poważnie. Ale jak zauważa Aaron Horvath – reżyser, scenarzysta i producent filmu, Tytani wcale nie powinni narzekać na swoją sytuację:

–  Moim zdaniem lepiej jest być pomocnikiem niż bohaterem. Wiąże się z tym pewnie więcej upokorzeń, ale też o wiele mniejsza presja — nie jesteś w centrum zainteresowania, ale i nikt nie wpatruje się w ciebie wyczekująco, kiedy zegar odlicza czas do dnia zagłady. O to niech martwi się Batman!

Jednak Robin zazdrości Batmanowi statusu gwiazdy i budzi się w nim ambicja, by pokazać, na co go stać. Opuszcza z przyjaciółmi Jump City i udaje się do pełnego blichtru i przepychu Tinsel Town, gdzie bardzo szybko odkrywa, że umiejętność zjedzenia deseru po obfitym obiedzie nie wystarczy, by zabłysnąć na srebrnym ekranie.

Komiks o Młodych Tytanach wyszedł w latach 60. XX wieku. Jego gwiazdami byli wówczas naprawdę drugoplanowi superbohaterowie: Wonder Girl, Kid Flash, Aqualad i oczywiście Robin. Jednak w latach 80. Marv Wolfman i George Perez stworzyli nową wersję tego komiksu i właśnie wtedy zakochałem się w Młodych Tytanach. Wtedy też trzon grupy zaczęli tworzyć Robin, Bestia, Cyborg, Raven i Gwiazdka. Przypominali mi komiksową wersję dzieciaków z filmu „Klub winowajców” – opowiada Register.

W 2002 roku postanowił przenieść ulubionych bohaterów z kart komiksu na mały ekran, skupiając się na akcji i solidnej dawce humoru. Emitowany w latach 2003–2006 serial zdobył ogromną popularność na kanale Cartoon Network. Gdy Register dołączył do Warner Bros., podjęto decyzję o przekształceniu tej oryginalnej wersji w serial całkowicie komediowy, a ostatecznie Młodzi Tytani doczekali się też filmu pełnometrażowego. Register, który uczestniczył we wszystkich projektach obejmujących pozakomiksowe wcielenie Tytanów ze wzruszeniem wspomina tę ewolucję i przyznaje, że czuje się jak dumny ojciec.

Podobnie jak serial Młodzi Tytani: Akcja!, pełnometrażowa wersja przygód nastoletnich superbohaterów również stoi pod znakiem humoru, a satyryczna warstwa opowieści, drwiąca z zalewu produkcji o superbohaterach, które zdominowały kina w ostatnich latach, stanowi ukłon w stronę dorosłych widzów, którzy docenią subtelne żarty, niekoniecznie zrozumiałe dla młodszych fanów.

W filmie na wiele sposobów podważamy zasady rządzące światem superbohaterów, nabijając się ze wszystkiego, czego fani oczekują od tego rodzaju produkcji, i ze wszystkiego, co widzieliśmy do tej pory. Jest to więc dość nietypowy film o superbohaterach – przyznaje scenarzysta i producent Michael Jelenic.

Pełnometrażowa forma dała twórcom możliwość zabawy konwencją, ale też pozwoliła im puścić wodze fantazji i realizować pomysły z dużo większym rozmachem. W filmie można zobaczyć znacznie więcej lokalizacji, bohaterowie podróżują w przyszłość i w przeszłość, a na potrzeby scen akcji zbudowano ogromne plany zdjęciowe. Jak wyjaśnia producentka Peggy Regan:

– W telewizji musimy ściśle przestrzegać ustalonego harmonogramu, dlatego nie ma tam miejsca na kreatywne dywagacje. Natomiast kręcąc film, mamy czas na to, aby popracować nad historią i bohaterami. Kiedy widzowie obejrzą go w kinie, zrozumieją, na czym polega różnica.

Podsumowując prace nad filmem Aaron Horvath przyznaje:

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągniętego efektu końcowego oraz z każdej osoby zaangażowanej w realizację tego projektu. (…) Lojalni fani serialu obejrzą produkcję, ponieważ wiedzą, że będzie zabawnie, ale myślę, że film doskonale się broni jako odrębna całość. Można w nim znaleźć dowcipy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Kipi humorem, zabawnymi sytuacjami i szalonymi pomysłami w stylu Młodych Tytanów. Mam nadzieję, że dzięki niemu powstanie zupełnie nowe grono fanów, którzy pokochają naszych bohaterów.

Pełnometrażowa animacja ze świata DC Młodzi Tytani: Akcja! Film będzie dostępna na DVD od 28 listopada. Wydanie wzbogacone zostało o materiały dodatkowe – animowane storyboardy: „Bieg czasu” i „Ostateczna bitwa”.  


comments powered by Disqus