Priest Simulator zaoferuje rozbudowany system wyborów moralnych

Autor: Mateusz Pietrzyk Redaktor: Motyl

Dodane: 20-10-2018 19:43 ()


Priest Simulator zostanie wydany w wersji na komputery PC pod koniec 2019 r. – zapowiedziała firma Ultimate Games S.A. Twórcy gry z żywieckiego studia Delirma szykują m.in. zróżnicowaną rozgrywkę oraz rozbudowany system reputacji i wyborów moralnych. Jednocześnie Delirma pracuje też nad grą Faither, której premierę zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Dwie nowe gry, Priest Simulator oraz Faither, nad którymi pracuje Delirma, mają pojawić się w 2019 r. Obie zostaną wydane przez Ultimate Games S.A.

Priest Simulator i moralne wybory

Priest Simulator będzie grą z widokiem z pierwszej osoby. Nowa produkcja studia Delirma pozwoli na wcielenie się w postać księdza i wykonywanie charakterystycznych dla niego czynności. Jak zapowiadają twórcy, ich dzieło nie będzie naruszać tematów tabu, lecz przedstawi życie księży w nieszablonowej konwencji.

W naszej nowej grze będzie można poczuć się jak ksiądz, najbardziej uprzywilejowana osoba we wsi. Stawiamy na otwarty świat, w którym główna ścieżka fabularna będzie przeplatać się z intrygującymi zadaniami pobocznymi. Nie zabraknie standardowych aktywności – np. odprawiania kazań, kolęd czy udzielania sakramentów, ale pojawią się też bardziej nietypowe czynności w rodzaju egzorcyzmów i walk z demonami” – mówi jeden z twórców nowej gry, Michał Jod.

Priest Simulator ma oferować także m.in. możliwości rozwoju postaci. Z kolei zebrane w grze pieniądze można będzie przeznaczać np. na modernizację kościoła, ulepszenia samochodu, broń potrzebną do walki z demonami czy rozbudowę podziemnego laboratorium służącego do przygotowywania mieszanek kadzideł oraz wody święconej.

Twórcy gry zaproponują również rozbudowany system reputacji i moralnych wyborów.

Życie to sztuka wybierania mniejszego zła. Tak będzie także w naszej grze, gdzie problemy rozwiążemy na różne sposoby lub nie rozwiążemy ich wcale. Jeśli mieszkaniec poprosi nas o pomoc, to oczywiście będziemy mogli jej udzielić, ale gra zaoferuje też alternatywy mniej korzystne dla potrzebującego. Zabijemy diabła i dostaniemy od zleceniodawcy kopertę z nagrodą albo pozwolimy demonowi odejść i otrzymamy umiejętność związaną z czarną magią. Decyzje przełożą się na wskaźnik reputacji, a pieniądze zainwestujemy w rozbudowę parafii, modernizację samochodu i lepsze bronie” – wyjaśnia Michał Jod.

Datę wydania gry ustalono wstępnie na 25 grudnia 2019 r.

 

Priest Simulator (Steam):

https://store.steampowered.com/app/950620/Priest_Simulator/

Trailer Priest Simulator:

 

Faither, czyli życie egzorcysty

Drugą grą, nad którą pracuje obecnie studio Delirma, jest Faither (wcześniejsza nazwa gry – Priest). Gracz będzie mógł wcielić się w egzorcystę, który zajmie się serią demonicznych opętań w tajemniczej wiosce. Produkcja ma wyróżniać się wymagającą rozgrywką, licznymi elementami RPG, mroczną historią oraz nieszablonową oprawą audiowizualną. Jak zaznaczają twórcy, Faither to całkiem odrębny projekt, który będzie oferować unikalne rozwiązania i przyciągać oryginalnym podejściem do tematu.

Faither ma mieć swoją premierę 6 czerwca 2019 r.

Galeria


comments powered by Disqus