Bloodborne: Koszmar Tropiciela

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 08-10-2018 16:46 ()


Koszmar Tropiciela to rozszerzenie do Bloodborne: Gry Karcianej. Będzie miało swoją premierę w Halloween, 31 października 2018, dokładnie rok po premierze podstawki. Autorami dodatku są Eric Lang i Chris Chung, którzy stworzyli ją na licencji gry konsolowej Bloodborne, która ukazała się wyłącznie na PlayStation. W Polsce grę wydaje Portal Games. Bloodborne: Gra Karciana to gra dla 3 do 5 graczy, w której wcielisz się w jednego z Tropicieli, walczącego z Potworami i innymi Tropicielami, o Tętnienia Krwi.

W każdej rundzie będziecie zapuszczać się dalej w głąb Lochu, odkrywając kolejne Potwory. Stając naprzeciw jednego z nich, każdy gracz w tajemnicy wybiera jedną z kart Akcji ze swojej ręki, a następnie wszyscy gracze jednocześnie je odkrywają i rozpatrują. Karty mogą zawierać potężne bronie białe i dystansowe, służące do pokonywania wrogów, a także specjalne przedmioty i akcje, umożliwiające na przykład przeszkodzenie konkurentom.

Raniąc Potwory kradniesz ich Krew, której ilość na koniec gry przekłada się na zwycięstwo lub porażkę. Lecz skradziona Krew łatwo może zostać utracona, jeśli zostaniesz pokonany. Dlatego rozsądnie zarządzaj swoimi zasobami, nie bądź zachłanny i często korzystaj ze Snu Tropiciela, który pozwala zmagazynować zebrane Tętnienia Krwi i zabezpieczyć je przed utratą.

W końcu wszystkim wam przyjdzie zmierzyć się z Ostatnim Bossem. Tylko pokonanie go umożliwi koniec gry, a ten Tropiciel, który zgromadził najwięcej Krwi, może zwycięsko wyrwać się z przeklętych Lochów Kielicha!

Bloodborne - Koszmar Tropiciela box-small
Wiek: 14+
Liczba graczy: 3-5
Czas gry: 30-50 minut

Oficjalna strona gry w serwisie Portal Games

Strona gry w serwisie Board Game Geek

Instrukcja do gry w formacie PDF

Zawartość:
▪ 15 żetonów Śmierci
▪ 12 kart Run
▪ 38 kart Ulepszeń Tropiciela
▪ 8 kart Ostatnich Bossów
▪ 17 kart Lochu Kielicha
▪ 8 kart Bossów Lochu Kielicha
▪ 1 instrukcja


comments powered by Disqus