Najlepsze polskie 30’ po raz trzeci w Cinema City!

Autor: Cinema City Redaktor: Motyl

Dodane: 24-08-2018 10:37 ()


We wtorek 4 września Cinema City zaprasza na 30’ Najlepsze Polskie Krótkie Metraże – wyjątkowy – organizowany już po raz trzeci - pokaz najlepszych polskich filmów krótkometrażowych, nagradzanych na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Szykuje się prawdziwa uczta dla wszystkich kinomanów. Wyświetlone zostaną aż 4 produkcje przedstawiające całą paletę emocji. Okazję do zobaczenia  najlepszych polskich krótkich metraży znajdziesz w Cinema City już 4 września! Bilety do nabycia w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl/filmy/najlepsze-polskie-30-vol-3

30’ Najlepsze Polskie Krótkie Metraże to pokaz filmów trwających do 30 minut. Wydaje się za mało, żeby opowiedzieć jakąś historię? Otóż nie. W 30 minut można opowiedzieć historię, która zostanie z widzem na zawsze. To właśnie po raz kolejny udowodnia niezwykle utalentowani młodzi polscy twórcy.

Już we wtorek 4 września w wybranych kinach Cinema City zostaną wyświetlone następujące najlepsze polskie 30’:

  • „Atlas” (reż. Maciej Kawalski) - zabawna i szalona opowieść o nietuzinkowym „domu wariatów”. Do nieco szalonego i niezwykłego szpitala psychiatrycznego przyjęty zostaje tajemniczy pacjent, o którym wiadomo tylko jedno - jego pseudonim to “Atlas”. Jego tajemnicę spróbuje odkryć postać grana przez Mariana Opanię, a w tytułowej roli zobaczymy Tomasza Kota. Znakomite aktorstwo dopełniają eksplodujące ferią pastelowych kolorów zdjęcia i intrygująca muzyka. Kariera Macieja Kawalskiego, reżysera i scenarzysty, rozwija się w zawrotnym tempie. Jego krótkometrażowe filmy i reklamy były nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach.
  • „Pars pro toto” (reż. Katarzyna Łęcka) - poruszający film o przyjaźni, która rodzi się między wielbicielką, a mistrzem w ostatnich dniach jego życia. Inspiracją dla filmu była prawdziwa relacja między owdowiałym Zdzisławem Beksińskim, a Lidią Puchalską. W głównej roli legenda polskiego kina, Jerzy Radziwiłowicz. Film objął opieką artystyczną laureat Oscara, Paweł Pawlikowski. To ciepły i mądry któtkometrażowy debiut Katarzyny Łęckiej, która ma już za sobą cały wachlarz doświadczeń teatralnych i filmowych. Emocje dodatkowo pobudza niesamowita muzyka Łukasza Pieprzyka.
  • „Wolta” (reż. Monika Potecka, Karolina Poryzała) – trwający zaledwie 14 minut film to poruszający dokument o młodziutkiej mistrzyni woltyżerki, który stał się sensacją festiwalu Hot Docs w Kanadzie. Krótkometrażowe filmy Moniki Koteckiej – reżyserki, operatorki i fotografki – były już pokazywane między innymi na Berlinale i w Cannes. Od 2012 roku razem z Karoliną Poryzałą – reporterką i fotografką – tworzą kreatywny duet Kurkot Kollektiv.
  • „Euforia” (reż. Natalia Pietsch) - dokument wywołujący na przemian łzy śmiechu i wzruszenia to historia dwóch kobiet żyjących tą samą pasją: przygotowaniem swoich czworonogów do psich pokazów piękności. Euforią – swoim debiutem reżyserskim – operatorka licznych fabuł, dokumentów i teledysków Natalia Pietsch trafiła na festiwale w Australii i na Słowacji, w Polsce zabłysnęła zaś na Krakowskim i Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Trzecia odsłona cyklu 30’ Najlepsze Polskie Krótkie Metraże zorganizowana będzie we wtorek 4 września w wybranych kinach Cinema City: Arkadia (Warszawa), Galeria Mokotów (Warszawa) , Promenada (Warszawa), Sadyba (Warszawa), Kinepolis (Poznań), Wroclavia (Wrocław), Bonarka (Kraków), Wolność (Częstochowa), Toruń Czerwona Droga, Punkt 44 (Katowice), Zielona Góra, Bielsko-Biała, Lublin Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura (Łódź), Bydgoszcz, Gliwice.


comments powered by Disqus