Kolekcjonerskie wydanie gier na... Commodore 64

Autor: Łukasz „Bob8bit” Bobrecki Redaktor: Motyl

Dodane: 23-08-2018 09:07 ()


Pod koniec 2017 roku ukazał się dziewiąty numer magazynu Komoda & Amiga plus. Wraz z nim udostępniony został cyfrowy „cover disk” zawierający kilka gier. Te gry łączyła wspólna, prosta mechanika: we wszystkie można grać, używając wyłącznie guzika „fire”.

Prace nad kolejnym numerem trwały w najlepsze, jednak jeden z redaktorów wciąż myślał nad składanką gier. Wciąż poszukiwał sposobu na to, aby dodatek, o którym łatwo zapomnieć stał się czymś wyjątkowym. A gdyby tak cyfrową dyskietkę zmienić w fizyczną... kasetę? To był przecież najpopularniejszy nośnik w naszym kraju gdy komputery ośmiobitowe przeżywały czasy swojej świetności. A może uda się zwiększyć ilość gier dostępnych na składance? Pięć to bardziej atrakcyjna liczba niż trzy. Z czasem myślenie przerodziło się w działanie, a cyfrowy obraz dyskietki zmienił się w rzeczywistą kasetę. Autorzy kilku kolejnych gier pozwolili na wydanie ich w formie dodatku do magazynu, a jedna z nich otrzymała miano „K&A exclusive”, co oznacza, że nikt inny nie ma prawa do zamieszczenia jej na kasecie. Projekt będący jedynie drobnym dodatkiem do retro-gazetki stał się sporym przedsięwzięciem. Kaseta nazwana Single Button Games Collection została wydana z początkiem wakacji. Na YouTube już zdążyło pojawić się kilka video-recenzji, jak na razie wszystkie pochlebne.

Ale ta historia jeszcze się nie zakończyła. Już pierwszego września będzie miała miejsce premiera limitowanej edycji wspomnianej kasety. Zestaw o nieco długawej nazwie Single Button Games Collection Deluxe Box zawierać będzie nie tylko kasetę z grami oraz tytułowe pudełko, ale także kontroler SiBUGA. To specjalnie zaprojektowany przez weterana branży guzik, współpracujący z najpopularniejszymi komputerami z epoki 8 i 16bit. W sam raz do gier korzystających tylko z guzika. W pudełku znajdzie się także miejsce na sporą ilość miłych w dotyku dodatków, takich jak naklejki i karty z grafikami z gier, czyli to co w każdym limitowanym wydaniu znaleźć się powinno. Jeśli zainteresował was ten temat, zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii oraz do kontaktu z chłopakami z redakcji Komoda & Amiga plus pod adresem mailowym: kaplus.zine@gmail.com

Łukasz „Bob8bit” Bobrecki
Redakcja Komoda & Amiga plus

Galeria


comments powered by Disqus