Zlot czarownic na Węgrzech

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 21-06-2007 00:41 ()


W mieście Szeged na południu Węgier, trwa od środy zlot czarownic. Na czterodniowym zjeździe spotkały się czarownice z całego kraju, o przeróżnych specjalizacjach - od technik odmładzających po rzucanie uroków.

Jak podkreśliła główna czarownica Europy - Erika Szegedi - miejsce zlotu (Szeged) ma za sobą historię pełną niezwykłych wydarzeń związanych z czarownicami.

- W Szegedzie odbyło się ostatnie spalenie czarownic w 1860 roku. Stracono wówczas dwanaście kobiet (...) Także tutaj węgierski król Koloman I (1068-1116) oświadczył, że "czarownice nie istnieją" (...) Dziś chcemy udowodnić, że to nieprawda i że autentycznie istniejemy - oznajmiła 55-letnia Szegedi, szczycąca się tytułem "Wielkiej Mistrzyni Białej Magii".

W sobotę zostanie wybrania "Miss Czarownic", będzie można skosztować dań przyrządzanych przez uczestniczki zlotu, odbędą się też koncerty. Ma to być pierwsze spotkanie, które zapoczątkuje w Szegedzie nową tradycję, przyciągając do miasta turystów. Jak zapewniła czarownica z Szegedu Eva Tordai, wszystkie uczestniczki zlotu to "dobre czarownice, nie praktykujące czarnej magii".

Erika Szegedi została wybrana na główną czarownicę Europy na sześcioletnią kadencję w 2006 roku w Amsterdamie podczas światowego zlotu czarownic.

Źródło: interia.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...