Maj miesiącem kina grozy!

Autor: Fest Makabra Redaktor: Motyl

Dodane: 18-04-2018 17:51 ()


Maj miesiącem kina grozy! Wszystkie filmy z 2. edycji przeglądu horrorów Fest Makabra od 4 maja na VOD. 

Fest Makabra to ogólnopolski przegląd horrorów, prezentujący najciekawsze i najoryginalniejsze dokonania światowego kina grozy ostatniego sezonu. W programie wydarzenia znajdują się mrożące krew w żyłach filmy z różnych stron świata, a wszystkie z nich pokazywane są w Polsce premierowo. Seanse Fest Makabry odbywają się w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce oraz na nocnych maratonach największych sieci kin. Podczas obu edycji zaprezentowano polskiej widowni m.in. takie tytuły, jak: „Zombie Express”, „Lament”, „Słudzy diabła” czy „Pamiętam cię”. Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor filmów Kino Świat.

Zgodnie z tradycją, po zakończeniu okresu pokazów kinowych impreza przenosi się do sieci. Wszystkie filmy z repertuaru drugiej odsłony przeglądu zadebiutują w serwisach VOD 4 maja. Szczegółowe informacje o platformach, na których będzie można obejrzeć horrory, pojawią się wkrótce w zakładce VOD na oficjalnej stronie Fest Makabry: http://www.festmakabra.pl.

Fest Makabra 2 - filmy:

„Szklana trumna” – klaustrofobiczny, odważny i zatopiony w neonowej estetyce hiszpański debiut Haritza Zubillagi o cenionej aktorce, która walczy o życie w zamkniętej limuzynie. W roli głównej fenomenalna i doceniona wieloma nagrodami Paola Bontempi. Film prezentowany na ponad 20 festiwalach filmowych, w tym m.in. w Sitges, San Sebastian i na Maladze. 6 nagród i 10 nominacji na koncie.

Zwiastun: 

„Słudzy diabła” – największy przebój kasowy indonezyjskiego kina grozy w historii. Film, który w pierwszym tygodniu od premiery w kinach obejrzało ponad milion widzów! Osadzony w latach 80-tych duszny horror o rodzinie nawiedzanej przez zjawę niedawno zmarłej matki. Nowy film Joko Anwara - cenionego indonezyjskiego specjalisty od kina  gatunkowego.

Zwiastun: 

„Pamiętam Cię” - mroczna ekranizacja bestsellerowej powieści grozy Yrsy Sigurðardóttir, zwanej królową islandzkiego kryminału. Jeden z największych hitów frekwencyjnych islandzkiego kina. Połączenie mroźnego, skandynawskiego dreszczowca z opowieścią o nawiedzonym domu i ghost story. W roli jednej z głównych ról występuje podbijający Hollywood Jóhannes Haukur Jóhannesson („Atomic Blonde”, „Gra o tron”).

Zwiastun: 

 „Głosy ze ściany” - Emilia Clarke (Daenerys z „Gry o tron”) w mrocznej i pełnej suspensu gotyckiej opowieści o strachu, tajemnicy i romansie, osadzonej w toskańskim zamku w latach 50-tych. Film porównywany przez krytyków m.in. do „Sierocińca”, twórczości Alfreda Hitchcocka i Edgara Allana Poego.

Zwiastun: 

„Okręt strachu” – bezkompromisowy i brutalny chiński horror surwiwalowy, rozgrywający się na pokładzie statku pełnego śmiertelnych pułapek. Film zbudowany z najlepszych elementów kultowych serii „Piła” i „Cube”. W roli głównej chińska królowa krzyku – Ruby Lin.

Zwiastun: 

Autorem plakatu 2. edycji Fest Makabry jest wybitny polski artysta, Andrzej Pągowski. 


comments powered by Disqus