Rising Sun - światowa premiera 30 marca!

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 26-03-2018 19:15 ()


Egzemplarze przedsprzedażowe wysyłane są już do wszystkich zamawiających (przypominamy, że zgodnie z zapowiedzią podczas kampanii, dodatkowa figurka zostanie wysłana osobno), a tymczasem zbliża się oficjalna data sklepowej premiery gry - na całym świecie gra stanie się dostępna 30 marca!

Rising Sun to gra planszowa dla 3-5 graczy, której akcja rozgrywa się w legendarnej feudalnej Japonii. Każdy z rywalizujących graczy prowadzi swój Klan do wygranej poprzez zdobywanie Punktów Zwycięstwa na przestrzeni kilku Pór Roku. Gracze będą tworzyć i zrywać sojusze, podejmować działania polityczne, wielbić bóstwa, przystosowywać swoje klany do zmieniającej się sytuacji i rozmieszczać swoje figurki na mapie Japonii. Punkty Zwycięstwa zdobyć można na kilka sposobów – od wygrywania bitew, poprzez utrzymywanie się w kluczowych Prowincjach, aż do wykorzystywania Cnót zgromadzonych przez twój Klan. Gdy nastanie zima, gracz z największą liczbą Punktów Zwycięstwa obejmie rządy nad Krajem Wschodzącego Słońca!

Rising Sun to najnowsza gra Erica Langa, twórcy takich hitów jak Blood Rage, Chaos W Starym Świecie, The Others, The Godfather: Imperium Corleone czy Bloodborne: Gra Karciana!Zobaczcie zmagania Ignacego, Rafała, Marka i Kuby w grze Rising Sun - emocje, zwroty akcji, sojusze i zdrady, a wszystko to wraz z wyjaśnieniem podstawowych zasad gry!


Wydawnictwo Cool Mini Or Not, producent gry Rising Sun, znane jest ze swojej dbałości o szczegóły i kunsztu, z jakim wytwarza figurki do swoich gier. W przypadku Rising Sun lata doświadczenia zaowocowały w jednych z najpiękniejszych i najbardziej złożonych modeli, jakie możecie znaleźć w grach planszowych!

Podstawowa wersja gry zawiera:

▪ 8 wielkich figurek potworów
▪ W sumie 30 figurek Bushi
▪ W sumie 15 figurek Shinto i 5 figurek Daimyo

W grze Rising Sun każdy klan jest inny. Krainę Japonii próbują zdominować klany Ważki, Lotosu, Koi, Żółwia i Bonsai. Każdy z nich posiada swoje własne, unikatowe zdolności i figurki, każdy z nich zaczyna na innym miejscu na torze Honoru. Doprowadź do perfekcji grę każdym z nich!

Informacje podstawowe
▪ Tytuł: RISING SUN
▪ Autor gry: Eric M. Lang
▪ Autor ilustracji: Adrian Smith
▪ Wiek graczy: 13+
▪ Czas gry: 90 – 120 min.
▪ Liczba graczy: 3 – 5
▪ Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/205896/rising-sun
▪ Premiera gry: 30 marca 2018
▪ Sugerowana Cena Detaliczna: 399,99 zł!


comments powered by Disqus