World of Tanks wchodzi dziś w nowa erę!

Autor: Konrad Rawinski Redaktor: Redakcja

Dodane: 21-03-2018 12:16 ()


Kompletna zmiana graficzna i dźwiękowa. Współpraca z Google, Intel i Sony Music Entertainment. Nowy rekord Guinnessa*!

World of Tanks miało swoją premierę w 2010 roku i stało się jedną z najpopularniejszych gier na świecie gromadząc ponad 160 000 000 zarejestrowanych graczy. World of Tanks 1.0 to największa i najważniejsza aktualizacja w historii tytułu. Gra przniesiona została na nowy silnik graficzny o nazwie Core. To sprawia, że gra osiąga zupełnie nowy poziom technologiczny, a dodatkowo nową ścieżkę dźwiękową nagraną przez Praską Orkiestrę Symfoniczną i kompozytorów z całego świata. Ponadto, 29 map zostało dostosowanych do nowych standardów oraz stworzono jedną, zupełnie nowa o nazwie Lodowiec. Dodatkowo, World of Tanks podjęło współpracę z największymi firmami technologicznymi, szczegóły poniżej.

Nowy silnik graficzny o nazwie Core to ponad 3 lata pracy studiów developerskich Wargaming, który przeniesie World of Tanks na technologię wykorzystującą najnowsze osiągnięcia w zakresie wyświetlania i przetwarzania grafiki. Aktualizacja 1.0 powstała przy ścisłej współpracy z profesjonalistami firmy Intel, co zaowocowało tym, że na najmocniejszych konfiguracjach gra wygląda niesamowicie, a na tych zbliżonych do wymagań minimalnych działa płynniej niż do tej pory. Wraz z grafiką, w parze idzie dźwięk w postaci kompletnie nowej ścieżki dźwiękowej, która powstawała przez ponad półtorej roku. Utwory zostały ponownie nagrane przez Praską Orkiestrę Symfoniczną przy współpracy z ponad 50 kompozytorami lokalnymi z różnych części świata. To sprawia, że zachowana została unikatowa atmosfera każdej z lokacji. Każda mapa ma swój motyw przewodni, który jest skorelowany z jej geograficznym położeniem. Wydawcą ścieżki dźwiękowej jest Sony Music Entertainment i już w tym tygodniu będzie ona dostępna na najpopularniejszych serwisach streamingowych takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer i wielu innych.

“Aktualizacja 1.0 ulepsza technologię bazową gry zmieniając silnik graficzny na stworzony przez nas wewnętrznie Core.” mówi Milos Jarebek, dyrektor rozwoju World of Tanks na PC. „Dzięki temu możemy możemy podnieść znacząco poziom gry i zapewnić, że World of Tanks będzie świetną rozrywką przez najbliższe lata.”

„Intel jest przywiązany do wspierania innowacji na rynku gier PC,” mówi Michelle Chuaprasert, starszy dyrektor programu relacji z twórcami i inicjatywami w korporacji Intel. „Zaawansowane technologie stworzone przez Wargaming w nowej odsłonie World of Tanks reprezentują nową generację doświadczeń grania na komputerach osobistych.”

Aby dodatkowo uczcić World of Tanks 1.0 od 29 marca do 12 kwietnia odbędzie się wydarzenie Grand Extravaganza, w którym będzie można zdobyć mnóstwo nagród w grze oraz nagrody od firmy Intel.

Rozszerzona rzeczywistość. We współpracy z firmą Google i jej nowopowstałą platformą ARCore została stworzona aplikacja World of Tanks AR Experience. Jest ona jednym z tytułów startowych i pozwala użytkownikowi zobaczyć bitwę czołgów naokoło siebie, od pełnowymiarowych jednostek po modele w mniejszej skali. Aplikacja umożliwia również zapoznanie się częściami czołgu, dzięki czemu pełni rolę edukacyjną zapoznając widza z jego historią i budową. Program pozwala na dzielenie się zdjęciami i wideo przez różne sieci społecznościowe, a został stworzony przy współpracy z firmą Gravity Jack. World of Tanks AR Experience jest już dostępne do pobrania za darmo w sklepach Google Play i iOS.

“Cieszymy się, że możemy współpracować z Google i dostarczyć unikatowe doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości milionom użytkowników na całym świecie,” mówi Matt Daly z projektów specjalnych z Wargaming. „Wraz z najnowszą premierą World of Tanks 1.0, aplikacja może rozszerzyć doznania z wirtualnych bitew czołgów.”

Rekord Guinnessa. W ostatni weekend odbyły się zawody strongmenów w Melbourne o nazwie Arnold Pro Strongman Australia. Przed zgromadzoną licznie publicznością, włącznie z samym miłośnikiem czołgów Arnoldem Schwarzeneggerem, rywalizowano w konkurencji najszybszego przeciągnięcia 8 tonowego czołgu FV102 Striker na odległość 10 metrów. Zwyciężył lokalny siłacz Eddie Williams, któremu udało się to w 36.65 sekundy ustalając tym samym nowy rekord do księgi Guinnessa*.

*rekord w trakcie weryfikacji przez przedstawicieli księgi rekordów Guinnessa.

O World of Tanks

World of Tanks to najpopularniejsza, drużynowa, wieloosobowa sieciowa gra akcji poświęcona w pełni bitwom czołgów XX-wieku. Rzuć się w wir spektakularnych bitew pancernych z okresu II Wojny Światowej wraz z innymi stalowymi kowbojami z całego globu. Twój arsenał to ponad 550 czołgów produkcji USA, Niemiec, ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Szwecji i Czechosłowacji odtworzonych z dbałością o szczegóły i zgodność historyczną. Oficjalna strona gry - http://worldoftanks.eu


O Wargaming

Wargaming to prywatna firma z siedzibą na Cyprze, wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami na całym świecie, zajmuje się produkcją gier komputerowych. Założona w 1998 roku jest obecnie jednym z liderów branży zatrudniając ponad 4500 pracowników w ponad 20 biurach na całym świecie. Już ponad 200 000 000 graczy spróbowało naszych gier na wszystkich, najważniejszych platformach sprzętowych. Wiodącymi tytułami są pancerny hit World of Tanks oraz morski World of Warships. Wargaming koncentruje się na zewnętrznych partnerstwach z twórcami gier komputerowych i konsolowych poprzez inicjatywę Wargaming Alliance. Natomiast niedawno powołana do życia spółka Wargaming Mobile ma na celu dostarczanie angażujących doświadczeń na tablety i smartfony. Oficjalna strona internetowa - www.wargaming.com


comments powered by Disqus