Wystawa Światowa 1893 zaprasza od 14 marca!

Autor: 2 Pionki Redaktor: Motyl

Dodane: 05-03-2018 19:45 ()


Wystawa Światowa 1893 to gra planszowa, dzięki której weźmiesz udział w wydarzeniu, które zmieniło świat!

Po sukcesie wydawniczym jakim była polska edycja gry Istanbul, wydawnictwo Portal ma przyjemność ogłosić premierę drugiej rodzinnej eurogry z linii 2 Pionków - grę Wystawa Światowa 1893. Gra ukazała się w USA w roku 2016 i natychmiast zyskała olbrzymią popularność i uznanie krytyków - otrzymała nagrodę Mensa Select, dwie nominacje do nagrody Golden Geek oraz Cardboard Republic.

Wydawnictwo: Portal Games / 2 Pionki
Twórca gry: J. Alex Kevern
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 35-45 minut
Premiera gry: 14 marca 2018
> Strona gry - 2 Pionki
> Strona gry - BGG

Wystawa Światowa 1893 zabierze Cię w niesamowitą podróż w czasie, dzięki której poznasz kawał historii ludzkości, świetnie bawiąc się zarządzając swoimi pracownikami i zdobywając punkty!

Zawartość pudełka
▪ 1 plansza centralna
▪ 1 górny wycinek
▪ 5 kafli obszarów
▪ 1 kabina diabelskiego młyna
▪ 1 znacznik rundy
▪ 37 medali
▪ 88 pracowników (po 22 w każdym z czterech kolorów)
▪ 36 monet
▪ 40 kart Eksponatów (po 8 w każdym z 5 kolorów)
▪ 23 karty Wpływowych osób
▪ 60 żetonów Zatwierdzonych Eksponatów (po 12 w każdym z 5 kolorów)
▪ 4 karty Bonusu startowego
▪ 28 kart Biletów
▪ 4 karty PunktacjiOdbywająca się w 1893 roku Wystawa Światowa w Chicago była niezwykłym wydarzeniem, podczas którego zaprezentowano największe osiągnięcia w dziedzinie nauki, technologii, kultury oraz rozrywki. Wcielając się w rolę organizatorów wystawy, będziecie wysyłać swoich pracowników, aby uzyskać przychylność wpływowych osób oraz zapewnić pojawienie się na wystawie najwspanialszych eksponatów. Ten z organizatorów, który przed rozpoczęciem wystawy będzie cieszył się najlepszą reputacją, zostanie zwycięzcą gry.

Rozgrywka w Wystawę Światową 1893 trwa 3 rundy, z których każda kończy się punktowaniem. W każdej swojej turze gracz wysyła Pracownika do wybranego Obszaru i zbiera znajdujące się tam karty. W fazie punktowania gracze zdobywają punkty, jeśli mają najwięcej swoich Pracowników w danym Obszarze oraz jeśli posiadają karty Eksponatów odpowiadające Obszarom, w których dominują. Gracz, który na koniec 3. rundy będzie miał najwięcej punktów, zwycięża.


comments powered by Disqus