Marzec pełen oscarowych emocji z Objazdowym Kinem Visa

Autor: Objazdowe Kina Visa Redaktor: Motyl

Dodane: 01-03-2018 08:32 ()


Produkcje walczące o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz gorące polskie nowości, m.in. „Pitbull. Ostatni pies” i „Kobieta sukcesu” - to hity kolejnej odsłony Objazdowego Kina Visa. Oscarowa trasa startuje 2 marca i poprowadzi m.in. przez Kujawy, Pomorze i Mazury. W sumie odwiedzimy aż 22 miejscowości, wśród nich Strzelce Opolskie, Nidzicę i Szczytno.

Początek miesiąca to kumulacja filmowych wrażeń. 4 marca w ręce twórców trafią najważniejsze nagrody branży filmowej, Oscary. Widzowie z miejscowości, w których na co dzień nie ma kina, również znajdą się w centrum filmowych zdarzeń. Specjalnie z tej okazji w weekend od 2 do 4 marca w Różanie, Wąbrzeźnie i Brodnicy przygotowano wyjątkowe Maratony oscarowe. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nich udział, przy płatności kartą Visa otrzymają 50% zniżki na bilety oraz Zestawy oscarowe w barku kinowym. Co istotne, kupno jednego biletu stanie się przepustką do obejrzenia dwóch tytułów kandydujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Pierwszy z nich „Twój Vincent” walczy o zwycięstwo w kategorii Najlepszy film animowany. Polsko-brytyjska produkcja została nazwana przez krytyków filmowym rękodziełem.  Dzięki pracy 125 zawodowych malarzy świat znany z obrazów van Gogha udało się przenieść na wielki ekran. Drugi tutuł „Kształt wody” to zdecydowany faworyt w oscarowej rywalizacji. Film Guillermo del Toro otrzymał najwięcej w tym roku, bo aż 13 nominacji (w tym dla Najlepszego filmu i Najlepszego reżysera).

Marcowy repertuar Kina Visa nie zawiedzie widzów, czekających na nowe polskie produkcje. Już 8 marca, jednocześnie z ogólnopolską premierą, w repertuarze Kina Visa zagości „Kobieta sukcesu”. W roli głównej zobaczymy Agnieszkę Więdłochę. Natomiast 15 marca uwagę skoncentruje na sobie „Pitbull. Ostatni pies” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy takich filmów jak „Psy” czy „Jack Strong”. Na ekranie obok oficera Despero, czyli Marcina Dorocińskiego, m.in. Iza Kuna, Marian Dziędziel i Zbigniew Zamachowski. W filmie wystąpi też piosenkarka Dorota Rabczewska, znana szerzej jako Doda.

Nie zabraknie również filmów dla najmłodszych, którzy mogą wybrać się na animowaną ekranizację bajki Munro Leafa „Fernando” (do wyboru projekcje w 2D i 3D). Na nieco starszych kinomanów czeka film „Cudowny chłopak”. To wzruszające kino familijne opowiadające o tym, jak trudno oswoić inność (ta produkcja rywalizuje o Oscara w kategorii Najlepsza charakteryzacja i fryzury).

Objazdowe Kino Visa to również wyjątkowe doznania pozafilmowe – w trasę zabieramy kopię statuetki Oscara. Widzowie będą mogli poczuć się jak gwiazdy pozujące do zdjęć z najważniejszą nagrodą filmową. 

W repertuarze pozostaje „Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska” i „Podatek od miłości”.  Na późnowieczornych seansach Kina Visa nie zabraknie także „Nowej odsłony Greya” Jamesa Foleya i „Kobiet mafii” najnowszego filmu Patryka Vegi.

Bilety dostępne w kasach kina oraz internetowej przedsprzedaży. Więcej informacji o repertuarze na stronie: www.KinoVisa.pl. Tam też lista odwiedzanych miejscowości razem z kalendarzem projekcji.

Przyjdź do Objazdowego Kina Visa i stań się częścią filmowej przygody!


comments powered by Disqus