"Jutrzenka Otrzewna" do obejrzenia za darmo

Autor: Zalibarek Redaktor: Motyl

Dodane: 22-02-2018 19:48 ()


"Jutrzenkę Otrzewną" można już obejrzeć w całości. Zanurz się w odmętach paranoi! Bezkompromisowe doświadczenie filmowe nawiązujące do tradycji kina imaginacyjnego takich twórców jak W. J. Has, bracia Quay, Guy Maddin, Terry Gilliam, David Lynch. Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ. 

 

"Odkrycie kina niezależnego."
Stopklatka.pl


Budowanie nadrealnego świata wychodzi Zalibarkowi nader dobrze, a kolejne elementy jego specyficznej rzeczywistości szybko łączą się w bardzo spójną całość."
Mateusz Górniak, Bad Taste 


"Zalibarek próbuje na nowo skierować polskie kino na drogę poetyckich reprezentacji świata. [...] Jutrzenka Otrzewna stanowi nader interesujący przykład poszukiwania własnego stylu twórcy, wychodzącego poza utarte ścieżki filmowego języka."
Mateusz R. Orzech, Noir Cafe


"Film kojarzy mi się z opowiadaniami Murakamiego — z codziennych zdarzeń, niby zwyczajnych, tworzy nową rzeczywistość, rzeczywistość wyczuwaną tylko przez osobę będącą w centrum zdarzeń, wyczuwaną tylko podskórnie."
Totalny Brak Kultury


"Choć tradycja surrealizmu w polskim kinie jest bogata, ostatnio mało słychać o obrazach przeczących logicznemu porządkowi. To tym bardziej ciekawe doświadczenie zobaczyć świeży, oryginalny obraz bez sztucznej maniery. Opowieść w sposób przejrzysty bazuje na dusznym, zakręconym klimacie i wprowadza widza w umysł owładniętego obsesją bohatera."
Justyna Ziętek, MoviesRoom


comments powered by Disqus