„Buster Brown” - zapowiedź

Autor: Michał Antosiewicz Redaktor: Motyl

Dodane: 03-02-2018 20:51 ()


Po wydaniu wszystkich tomów "Małego Nemo w Krainie Snów" ruszyły prace nad wydaniem "Bustera Browna" autorstwa Richarda F. Outcault uznawanego za ojca światowego komiksu! Komiks będzie mieć od 160 do 200 stron, a planowana data premiery to wrzesień 2018 r. Świeże informacje nt. prac wydawniczych można uzyskać, wpisując się na listę mailingową wydawnictwa (wystarczy prośba wysłana na e-mail s-m-a(małpa)o2.pl). 

Autor: Richard F. Outcault. Wydawca: Wydawnictwo JJ. Orientacyjna daty wydania: wrzesień 2018. Orientacyjna objętość: 164 strony formatu A4, twarda kolorowa okładka, ok. 1/3 stron czarno-białych, ok. 2/3 stron kolorowych. Druk cyfrowy. Nakład planowany: 100 egzemplarzy.

PROJEKT WSTĘPNY OKŁADKI:

Autorem komiksu "Buster Brown" jest Richard F. Outcault uznawany za ojca światowego komiksu. To on jako pierwszy zrezygnował z historyjek obrazkowych z podpisami (zwanymi prakomiksami lub parakomiksami) na rzecz wieloobrazkowych, całostronicowych plansz tylko z dymkami. Jego pierwszym komiksem był "Yellow Kid" (większość odcinków tej serii nie była komiksami, tylko niektóre), a kolejnym "Buster Brown", który planujemy wydać w Polsce. Postać Yellow Kida pojawiła się w kilku odcinkach "Bustera Browna".


comments powered by Disqus