"Żona czy mąż?" - komedia z Kasią Smutniak na walentynki

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 31-01-2018 18:56 ()


Kino Świat i Spectator przedstawiają walentynkową propozycję filmową – niebanalną komedię romantyczną „Żona czy mąż?” z Kasią Smutniak w roli głównej. Film iskrzy się od dowcipów, ale nie ucieka od poważniejszych refleksji na temat istoty związków. „Żona czy mąż?” debiut Simone Godano, wyprodukował Matteo Rovere (reżyser „Italian race”).  Film w kinach od 16 lutego.

Zachęcam do obejrzenia filmu oraz zrecenzowania. Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani, mogę udostępnić film na vimeo lub zaprosić na pokaz przedpremierowy 7 lutego.

„Żona czy mąż?” reż. Simone Godano, Włochy 2017, 100 min.

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

Reżyser Simone Godano o filmie: „Psychologowie czasami proszą pacjentów, żeby opowiedzieli o jakimś epizodzie ze swojego życia z perspektywy innej osoby, tak, jakby mówili o kimś obcym. Dzięki temu można dostrzec coś, czego się wcześniej nie widziało. Pacjenci nagle zaczynają rozumieć, dlaczego ktoś ich opuścił, że nie ma w nich empatii albo że okazują partnerom obojętność. W moim filmie bohaterowie są na miejscu drugiej osoby nie przez godzinną sesję, ale przez znacznie dłuższy czas.”


comments powered by Disqus