Plany wydawnicze Portal Games 2018

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 28-01-2018 12:38 ()


Jeśli mieliście okazję uczestniczyć w Portalconie, to już wiecie, a jeśli was nie było - zapraszamy do lektury! Wydawnictwo Portal Games ma przyjemność ogłosić plany wydawnicze na rok 2018! Zobaczcie listę naszych nowych tytułów, rozszerzeń, oraz dodatków (Kitów) wydawanych w ramach Programu Wsparcia Sprzedaży Detalicznej!

Większość prezentowanych terminów premier jest szacunkowa i może ulec zmianie. Więcej szczegółów na temat wszystkich tytułów będzie pojawiać się na naszej stronie i profilu na FB - zapraszamy!


RISING SUNKolejna gra strategiczna autorstwa Erica Langa, twórcy hitu Blood Rage. Rising Sun przenosi akcję do starożytnej Japonii. Gracze wcielają się w role przywódców klanów walczących o kontrolę nad wyspami, a także o przychylność duchów i bóstw. Wspaniałe figurki, przepiękne ilustracje Adriana Smitha i rewelacyjne reguły stworzone przez weterana branży sprawiają, że Rising Sun to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego fana gier strategicznych.

▪ Następca Blood Rage
▪ Wspaniałe figurki
▪ Japońskie klimaty
Premiera: 30 marca 2018


DECRYPTOPrzez recenzentów okrzyknięta następcą Tajniaków – Decrypto to gra imprezowa, w której gracze dzielą się na dwa zespoły koderów i muszą przekazać na głos hasło w taki sposób, by przeciwna drużyna nie odkryła sekretnego kodu ukrytego w haśle. Polska edycja ma premierę równolegle z premierą światową – pierwsze recenzje płynące do nas od krytyków z USA potwierdzają, że Decrypto jest murowanym kandydatem do tytułu gry imprezowej 2018 roku!

▪ Doskonała gra imprezowa
▪ Rewelacyjne komponenty
▪ Zmagania drużynowe
Premiera: 1 kwartał 2018


MONOLITH ARENAMonolith Arena to taktyczna gra fantasy, oparta na mechanice Neuroshimy HEX, autorstwa Michała Oracza. Gra zawierać będzie pięć różnorodnych frakcji, z których każda dysponować będzie unikatowym zestawem zdolności i jednostek. Każdy gracz będzie ponadto dysponował tytułowym Monolitem, pełniącym funkcję sztabu armii – Monolit skrywa potężne moce, które gracz będzie mógł w trakcie gry wykorzystać, by zaskoczyć nimi przeciwnika! Monolith Arena oferuje wszystko to, co fani pokochali w Neuroshimie HEX w połączaniu z własnym, oryginalnym podejściem do rozgrywki, czyniąc z gry tytuł, którego nie może zabraknąć w żadnej kolekcji!

▪ HEX Fantasy stworzony przez Michała Oracza
▪ Oryginalna, unikatowa mechanika monolitów
▪ 5 frakcji w podstawowej wersji gry zapewnia ogromną regrywalność
Premiera: Essen Spiel 2018


DETEKTYW: KRYMINALNA GRA PLANSZOWADetektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału. Pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa. Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmuszony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecujące i sprawnie zarządzać swoimi zasobami. Jako członek agencji Antares otrzymasz dostęp do internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów Internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę – gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.

▪ Wciel się w rolę prawdziwego detektywa
▪ Korzystaj ze specjalnej, internetowej bazy danych Antares
▪ Przeżyj niesamowitą przygodę rodem ze współczesnego kryminału
Premiera: GenCon 2018


ETHNOSWspaniała gra strategiczna oparta na mechanice kontroli terenu. Gracze walczą o kontrolę nad prowincjami mistycznej wyspy wykorzystując do walki antyczne rasy Trolli, Gigantów, Orków i innych bestii ze światów fantasy. Gra jest zilustrowana przez Johna Howe, twórcy ilustracji do powieści Władca Pierścieni.

▪ Wymagająca strategia
▪ Ilustracje John Howe!
▪ 12 unikatowych ras
Premiera: 2 kwartał 2018


AEON’S ENDPrzebój Kickstartera, blisko 3000 wspierających i nominacje do Golden Geek w kategorii najlepsza gra kooperacyjna oraz najlepsza gra solo 2016 wreszcie w polskiej wersji językowej!”. Polska wersja gry przygotowana jest w oparciu o drugie, poprawione wydanie oryginału. Aeon’s End to gra kooperacyjna oparta na mechanice deckbuilding, w której gracze walczą z potworami – idealna dla fanów gier komputerowych takich jak Diablo, Warcraft czy Bloodborne.

▪ Klimat Diablo
▪ Kooperacyjna naparzanka
▪ Liczne nominacje do nagród

Premiera: 2 kwartał 2018


comments powered by Disqus