Prawda o Wonder Woman - 2. odcinek serii "Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu"

Autor: AMC Redaktor: Motyl

Dodane: 22-01-2018 19:32 ()


 

Kim byli pomysłodawcy Wonder Woman? Za powstaniem superbohaterki kryje się kontrowersyjna historia życia jej twórców. Jak doszło do tego, że tak silną postać kobiecą stworzono w 1941 roku? Całej prawdy o Wonder Woman można dowiedzieć się z drugiego odcinka serii dokumentalnej „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu”, który zostanie wyemitowany już dziś o godz. 21:00 na kanale AMC. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o tej samej porze.

Kluczem do zrozumienia historii „Wonder Woman” jest przyjrzenie się życiu jej twórcy – psychologa Williama Moultona Marstona – oraz dwóch związanych z nim kobiet. Zarówno Marston, jak i jego żona, popierali walkę kobiet o prawo do głosowania. Marston uważał także, że kobiety mają większe predyspozycje do sprawowania władzy. Poglądy naukowca przekładały się ponadto na jego życie prywatne, które mogłoby budzić spore kontrowersje także dziś – zwłaszcza mieszkanie pod jednym dachem z dwiema kobietami. W odcinku usłyszymy m.in. wypowiedzi Patty Jenkins, Lyndy Carter i Michelle Rodriguez.

- Nie pamiętam, co zobaczyłam wcześniej: rysunek Wonder Woman czy program. Wszystkich zaczarował ten show, Lynda oraz wartości prezentowane przez komiks. Kiedy jako dziecko bawiłam się z chłopcami, zawsze byłam Wonder Woman. W wyobraźni wyglądałam i zachowywałam się jak ona. Dokładnie tak jak chłopcy myśleli o Supermanie – wspomina Patty Jenkins, reżyserka filmu „Wonder Woman”.

„Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” to sześcioodcinkowy serial dokumentalny przedstawiający historię, wydarzenia i sylwetki osób, które na zawsze zmieniły świat komiksu. W każdym odcinku zobaczymy wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, wśród których znaleźli się m.in. Patty Jenkins, Lynda Carter, Kevin Smith, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez oraz Todd McFarlane.

Oprócz wypowiedzi twórców, w serialu wykorzystane zostały także materiały archiwalne – nagrania oraz zdjęcia, które zabierają widza w niezwykłą podróż wokół historii komiksu i narodzin najważniejszych bohaterów tego gatunku.

Na kolejne odcinki serii zapraszamy w każdy poniedziałek o tej samej porze.


comments powered by Disqus