Nudyści na rowerach przeciw spalinom

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 10-06-2007 11:25 ()


Prawie tysiąc roznegliżowanych rowerzystów przejechało ulicami Londynu, by zaprotestować przeciwko kulturze samochodowej i zanieczyszczaniu powietrza spalinami.

Podobne happeningi zorganizowano w sobotę w wielu innych miastach, m. in. w Paryżu, Madrycie, Vancouver i Meksyku. Była to już czwarta światowa parada cyklistów-nudystów.

W stolicy Wielkiej Brytanii przejazd rowerzystów, niekiedy całkiem nagich, osłoniętych jedynie wymalowanymi na ciele hasłami, przyciągał rzesze fotografów i gapiów. Gwiżdżąc oraz wymachując chorągiewkami, rowerzyści chcieli zwrócić uwagę na problemy, jakie wiążą się z transportem rowerowym w wielkim mieście.

Nagie ciała rowerzystów symbolizowały ich bezbronność na ulicach zdominowanych przez auta, a z drugiej strony naturalność używanego przez nich środka komunikacji. Jednocześnie cykliści usiłowali nakłonić kierowców, aby także przesiedli się na rower i tym samym uniezależnili się od paliwa.

W Paryżu paradę około 400 skąpo odzianych cyklistów przerwała policja, aresztując pięć osób pod zarzutem ekshibicjonizmu.

Źródło: Wirtualna Polska


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...