Ogłoszenie wydawnictwa Styks

Autor: Michał Sztąberek Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 08-06-2007 19:53 ()


Zapraszamy do przeczytania ogłoszenia wydawnictwa Styks.

"Wydawnictwo Styks przedstawia nietypową propozycję. Otóż poszukujemy Klienta, który byłby zainteresowany pozyskaniem dla swoich potrzeb niekolekcjonerskiej gry karcianej, której akcja osadzona jest w drugiej połowie XVII w. Pierwotnie gra miała zostać wydana na zamówienie Muzeum Pałac w Wilanowie, jednak z uwagi na przesunięcia budżetowe, Sejm walny nie doczeka się swej premiery.

 

Gra jest kompletna zarówno od strony merytorycznej (sprawdzona i przetestowana mechanika), jak i graficznej (ilustracje do wszystkich kart oraz pudełka). Sejm walny został zaprojektowany jako gra niezależna językowo, a to oznacza, że wystarczy zapoznać się z instrukcją (mamy przygotowane następujące wersje językowe: polską, angielską, niemiecką oraz opracowany skrót zasad w języku hiszpańskim) i już można grać!

 

Dla kogo kierujemy naszą propozycję? Sejm walny może stanowić doskonałe uzupełnienie oferty muzeum czy ośrodka kultury promującego polską historię. Z uwagi na walory edukacyjne gra może stanowić również atrakcyjną pomoc naukową dla szkół lub bibliotek. 

Poniżej prezentujemy krótki opis naszej gry wraz z przykładowymi ilustracjami.

 

Druga połowa XVII w., potężni magnaci Rzeczypospolitej, rokosze, konfederacje, walka o bogactwo i zaszczyty... Mimo pięknego zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, sytuacja wewnątrz kraju nie wyglądała najlepiej. Poszczególne frakcje nie przebierały w środkach, by zdobyć jak największe wpływy zarówno na dworze królewskim jak i pośród braci szlacheckiej.

Sejm walny to niekolekcjonerska gra karciana przeznaczona dla 3 do 5 graczy, w której każdy z nich wciela się w postać jednego z potężnych magnatów dawnej Rzeczypospolitej i stara się zdobywać wpływy w państwie poprzez odpowiednie działania w sejmie. W tym celu dąży do przeforsowania kolejnych sejmowych konstytucji oraz zdobywa potrzebne kontakty na dworze królewskim. Za pomocą umiejętnego dysponowania głosami, zmysłu strategii oraz sprytu zyskać można naprawdę silną pozycję w państwie. Trzeba jednak uważać, gdyż sejm może zostać bardzo szybko zerwany...

 

Poza warstwą rozrywkową, autorzy zadbali o edukacyjną część gry dołączając do niej teksty opisujące w przystępny sposób demokrację szlachecką i jej konsekwencje dla dalszych losów kraju.

Autorem rysunków jest Kinga „Hollow" Spiczko, do tej pory znana ze współpracy z internetowym magazynem „Wieża Snów".

 

Zachęcamy do współpracy!"

 

 

 

Źródło: Styks


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...