Filmy z Sundance Film Festival 2017 w grudniu na SundanceTV

Autor: Maria Dorn Redaktor: Motyl

Dodane: 29-11-2017 14:18 ()


Dla wszystkich fanów kina niezależnego kanał SundanceTV przygotował wspaniałą niespodziankę – w pierwsze cztery soboty grudnia o 22:00 na kanale będzie można oglądać filmy, które w styczniu tego roku zachwyciły widzów na Sundance Film Festival. W ramach cyklu pokazany zostanie m.in. chiński komediodramat „Wolny i swobodny”, dokument badający konsekwencje wojny w Afganistanie „Legion braci” oraz ujmujący prostotą dramat „Columbus”.

 


Legion braci

2 grudnia o 22:00

Film dokumentalny. Wykorzystując swój bezprecedensowy dostęp do żołnierzy należących do jednostek sił specjalnych USA, reżyser bada konsekwencje niemal 15 lat bezustannej walki, która rozpoczęła się w 2001 roku wraz z wypowiedzeniem wojny terroryzmowi. Produkcja przedstawia losy żołnierzy z Zielonych Beretów, którzy zostali wysłani do Afganistanu tuż po wydarzeniach z 11 września 2001 r.

Reżyseria: Greg Barker

 

Wolny i swobodny

9 grudnia o 22:00

Komediodramat uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na Sundance Film Festival. Kiedy obwoźny sprzedawca mydła dociera do wyludnionego miasteczka w Chinach, na miejscu dochodzi do zbrodni. Wydarzenie to nastawia przeciwko sobie tamtejszych zdziwaczałych mieszkańców, co prowadzi do tragikomicznych konsekwencji.

Reżyseria: Jun Geng

Występują: Xu Gang, Zhiyong Zhang

 

 

Columbus

16 grudnia o 22:00

Dramat nominowany do nagrody Next! na Sundance Film Festival. Urodzony w Korei mężczyzna zatrzymuje się na dłużej w mieście Columbus w stanie Indiana, gdzie jego ojciec zapada w śpiączkę. Bohater spotyka młodą kobietę, która planuje zostać w miasteczku ze swoją wychodzącą z nałogu matką, rezygnując tym samym z realizacji swoich marzeń.

Reżyseria: Kogonada

Występują: John Cho, Haley Lu Richardson, Parker Posey

 

Carpinteros

23 grudnia o 22:00

Julián znajduje miłość oraz sens życia w najmniej oczekiwanym miejscu – w więzieniu na Dominikanie. Jego romans z Yanelly, która również jest więźniarką, nawiązuje się poprzez język migowy. Dzięki niemu kochankowie mogą uniknąć wykrycia przez tuziny strażników.

Reżyseria: José María Cabral

Występują: Orestes Amador, Ramón Emiliio Candelario, Carlota Carretero


Produkcje pokazywane w ramach cyklu Filmy z Sundance Film Festival 2017:

 

LEGION BRACI                                                                                          02.12.2017      22:00

WOLNY I SWOBODNY                                                                               09.12.2017      22:00

COLUMBUS                                                                                                16.12.2017      22:00

CARPINTEROS                                                                                           23.12.2017      22:00


comments powered by Disqus