Grudniowe premiery DVD/BR Kino Świat

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 10-11-2017 15:02 ()


Gorąco polecamy grudniowe premiery DVD i Blu-Ray dystrybutora Kino Świat. Wśród nich znajdziecie imponującą wizualnie superprodukcję Luca Bessona, ekranizację popularnego komiksu „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”.

 

KINO ŚWIAT: PLANY WYDAWNICZE DVD i BLU-RAY

– GRUDZIEŃ 2017 –

 

VALERIAN I MIASTO TYSIĄCA PLANET

/VALERIAN AND THE CITY OF A THOUSAND PLANETS/

Reżyseria: LUC BESSON

Występują: DANE DEHAAN, CARA DELEVINGNE, CLIVE OWEN, RIHANNA, RUTGER HAUER, HERBIE HANCOCK, ETHAN HAWKE, JOHN GOODMAN i inni

Produkcja: Francja 2017

Gatunek: science-fiction

Luc Besson, legendarny twórca „Piątego elementu”, „Leona Zawodowca” i „Lucy” przedstawia wizjonerską adaptację przełomowego komiksu, który przez dekady inspirował pokolenia artystów, pisarzy i filmowców.

28 wiek. Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. 

Minister Obrony zleca im tajemniczą misję w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – gdzie przez wieki zamieszkały gatunki z całego wszechświata, aby dzielić się wiedzą, inteligencją i kulturami ze sobą nawzajem. W jego sercu przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego świata.

W filmie wystąpiły sławy ze świata muzyki i filmu: Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen!

 

Arcywspaniały - Forbes

Wizualna uczta pełna olśniewających światów, niesamowitych istot i podróży w czasie

Vogue

Dane techniczne DVD:

Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1; polski dubbing 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas:137 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastuny filmu, making of, galeria zdjęć

 

Dane techniczne Blu-ray:

Dźwięk:  wersja oryginalna z polskim lektorem DTS-HD MA 5.1, polski dubbing  DD 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas:96 min

Obraz: 1080p 23.98 16:9 

Region: B

Dodatki: zwiastuny filmu, making of, galeria zdjęć

 

 

VOLTA

Reżyseria: JULIUSZ MACHULSKI

Występują: OLGA BOŁĄDŹ, ALEKSANDRA DOMAŃSKA, ANDRZEJ ZIELIŃSKI, CEZARY PAZURA, TOMASZ KOT, MICHAŁ ŻURAWSKI, ROBERT WIĘCKIEWICZ, JACEK BRACIAK i inni

Produkcja: Polska 2017

Gatunek: komedia

Juliusz Machulski, legendarny twórca „Seksmisji”, „Kilera” i „Vabanku”, powraca z przewrotną komedią pełną najlepszego humoru, oryginalnych postaci i zaskakujących zwrotów akcji. W rolach głównych prawdziwa plejada gwiazd: Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Andrzej Zieliński, Cezary Pazura, Tomasz Kot, Michał Żurawski, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz Monika Olejnik, ze specjalnym udziałem.

Bruno Volta to prawdziwy kiler w rozwiązywaniu zagadek. Pewnego dnia Agnieszka – jego znacznie młodsza partnerka – w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle cenny przedmiot. Volta nie może przepuścić okazji wartej miliony i postanawia zagrać vabank, aby wejść w posiadanie skarbu.

 

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1

Napisy: angielskie

Czas: 101 min

Obraz: 16:9 (2:40:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu, making of, galeria zdjęć

 

Dane techniczne Blu-ray:

Język: polski DTS HD 5.1; polski PCM 2.0

Napisy: angielskie

Czas:101 min

Obraz: 1080p 25 16:9 

Region: B

Dodatki: zwiastun filmu, making of, galeria zdjęć

 

MOJE WAKACJE Z RUDYM /RED DOG: TRUE BLUE/

Reżyseria: KRIV STENDERS

Występują: LEVI MILLER, BRYAN BROWN, JASON ISAACS, HANNA MANGAN LAWRENCE i inni

Produkcja: Australia 2016

Gatunek: familijny, przygodowy

Przebój polskich kin. Pełna humoru i przygód, wakacyjna opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym czerwonym psem osadzona w niepowtarzalnych plenerach krainy kangurów – Australii. Druga cześć głośnych i nagradzanych „Przygód Rudego”.

Kiedy jedenastoletni Mick (Levi Miller) zostaje wysłany na farmę dziadka (Bryan Brown) w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy w życiu Micka pojawia się Rudy – jedyny w swoim rodzaju czerwony pies. Przygarnięty przez chłopca rezolutny zwierzak z miejsca staje się jego nieodłącznym towarzyszem oraz przyjacielem na dobre i na złe. Wkrótce wielka przyjaźń łącząca Micka i Rudego, da początek wydarzeniom, którymi zachwyci się cały kraj!

Dane techniczne DVD:

Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 88 min

Obraz: 16:9

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

 

ZAWSZE JEST CZAS NA MIŁOŚĆ /Hampstead/

Reżyseria: JOEL HOPKINS

Występują: DIANE KEATON, BRENDAN GLEESON i inni

Produkcja: Wielka Brytania 2016

Gatunek: komedia romantyczna

Miłość potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie – niezależnie od wieku, pojemności portfela i tego „co ludzie powiedzą”. Muza Woody’ego Allena oraz zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów – DIANE KEATON („Annie Hall”, „Manhattan”) oraz trzykrotnie nominowany do Złotego Globu weteran największych superprodukcji Hollywood – BRENDAN GLEESON („Paddington 2”, „Harry Potter”) w chwytającej za serce i podnoszącej na duchu niezwykłej historii, która wydarzyła się naprawdę!

Emily Walters (Keaton) nie może jednak znaleźć sobie miejsca w życiu. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki znajdującej się na obrzeżach miasta (Gleeson). Rodzi się między nimi więź, która przeczy wszystkim konwenansom. Wkrótce mężczyzna staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc.

Dane techniczne DVD:

Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 103 min

Obraz: 16:9

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

 

 

BRACIA LUMÈIRE /LUMIÈRE ! L'AVENTURE COMMENCE/

Scenariusz i reżyseria: THIERRY FRÉMAUX

Produkcja: Francja 2017

Gatunek: dokument

„Bracia Lumière” to porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes. Unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina. 

W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła oraz nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

„Rodzaj cudu”. - Maurice Pialat 

„Serce kinomana zabije szybciej”. - Tèlèrama

 

Dane techniczne DVD:

Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 86 min

Obraz: 16:9 (1.33:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu


comments powered by Disqus