Bouncy Bob wskoczył na platformę Steam

Autor: Mateusz Pietrzyk Redaktor: Motyl

Dodane: 25-10-2017 21:55 ()


Od wtorku (24 października br.) na platformie Steam dostępna jest nowa „imprezowa” gra platformowa – Bouncy Bob. To polska produkcja indie, która wyróżnia się m.in. oryginalnym klimatem, jednoklawiszowym sterowaniem i nawiązującą do niemieckiego ekspresjonizmu grafiką 2D. Na graczy czekać będzie w sumie ponad 20 zróżnicowanych aren, przeznaczonych do gry w trybie singleplayer oraz w lokalnym trybie multiplayer.

Za stworzenie Bouncy Boba odpowiada kilkuosobowe studio All Those Moments. Wydawcami są Ultimate Games oraz PlayWay. Jak tłumaczą twórcy, sama idea stojąca za tą prostą grą zręcznościową powstała w czasie wolnym od pracy nad innymi grami.

Bob to sympatyczny gnom. On i jemu podobne stworzenia to istoty z natury bujające się. Aby skoczyć gdzieś lub na jednego z przeciwników w celu jego eliminacji, trzeba wcisnąć klawisz w odpowiednim momencie. Im dłużej trzymamy klawisz, tym skok będzie mocniejszy, a już w locie możemy – poprzez szybkie wciskanie klawisza – wzbić się jeszcze wyżej. Bouncy Bob został stworzony dla osób lubiących gry indie z twistem, nieco pokręconą grafiką, klimatyczną muzyką (skomponował ją Piotr Surmacz) i nietypowym sterowaniem” – mówi odpowiedzialny za produkcję game designer, Wojciech Witowski.

Walka z zombie i lokalna rozwałka

W trybie dla pojedynczego gracza (singleplayer) przygotowano 16 różnych aren, gdzie celem gracza jest eliminacja określonej liczby wampirów, mumii, kościotrupów czy stworzeń zamienionych w zombie (zające, kraby i nietoperze). Można tego dokonać, skacząc na wroga lub aktywując znajdujące się na arenach specjalne elementy (m.in. granaty i latające ostrza). Każdy przeciwnik to zagrożenie innego typu i wymaga odpowiedniego podejścia. Ukończenie wszystkich poziomów zajmuje średnio ok. 3 godzin.

Co ważne, twórcy nie przewidzieli standardowych poziomów trudności. Bouncy Bob oferuje jednak możliwość wyboru trzech trybów szybkości. Najwolniejsze ustawienie daje graczowi więcej czasu na precyzyjne skoki, a w pozostałych trybach czasu jest odpowiednio mniej.

Koncepcja stojąca za Bouncy Bobem zakładała pierwotnie postawienie przede wszystkim na zabawę wieloosobową (multiplayer). Dostępnych jest 6 aren, na których lokalnie może zmierzyć się ze sobą od 2 do 4 osób.

To świetna propozycja na luźne spotkania w grupie znajomych i ciekawy pomysł np. na urozmaicenie imprezy. Starcia są szybkie i intensywne, a całości uroku dodaje kreskówka stylistyka i humorystyczna konwencja. Potwierdzają to też opinie testerów, którzy sprawdzali grę przed premierą” – dodaje Wojciech Witowski.

Jak zapowiadają twórcy, w tym odpowiedzialny za programowanie Andrzej Noworol, po premierze Bouncy Bob zostanie jeszcze wzbogacony m.in. o nowe areny dla obu trybów.

Nowa gra All Those Moments zadebiutowała na Steamie 24 października 2017 r. Sugerowana cena to 4,99 USD/EUR/GBP.

Bouncy Bob (Steam):

http://store.steampowered.com/app/680620/Bouncy_Bob/

Trailer Bouncy Bob:

https://youtu.be/8tVtrXF5e00

 

Podstawowe informacje:

Bouncy Bob

gatunek: akcja, rekreacyjne, niezależne

producent: All Those Moments

wydawca: Ultimate Games S.A., PlayWay S.A.

język: angielski

data premiery: 24.10.2017 r. (Steam)

cena: 4,99 USD/EUR/GBP

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows XP (SP3)/Vista/7/8

procesor: Core 2 Duo 2.0 GHz

pamięć: 2 GB RAM

karta graficzna: GeForce 9800 GT (512 MB video memory)

karta dźwiękowa: kompatybilna z OpenAL

miejsce na dysku: 500 MB


comments powered by Disqus