INDYGO: Narracyjna, klimatyczna gra point ‘n’ click, już od dziś dostępna na Steam!

Autor: Fat Dog Games Redaktor: Motyl

Dodane: 24-10-2017 11:14 ()


Wydawca gier niezależnych Fat Dog Games z dumą ogłasza, że Indygo, klimatyczna gra narracyjna z elementami point ‘n’ click, skupiająca się na tematyce depresji, jest już dostępna i można ją zakupić na platformie Steam!

Indygo - Official Gameplay Trailer

Akcja gry opiera się na historii znanego malarza Tomasza Płońskiego, który od trzech miesięcy izoluje się w swojej pracowni. Jego jedyną formę komunikacji z zewnętrznym światem stanowią listy wymieniane z jego dziewczyną Anną — jedyną osobą pomagającą Tomaszowi przetrwać ten ciężki czas. Indygo pozwala graczom doświadczyć objawów depresji oczami głównego bohatera, a jej akcja rozgrywa się w jednej lokacji — pracowni Tomasza. Gra posiada kilka zakończeń — jak potoczy się historia malarza, zależy wyłącznie od decyzji podejmowanych podczas rozgrywki.

Indygo zostało stworzone przez studentów Akademii Sztuk Pięknych, członków Pigmentum Game Studio. Gra została opatrzona ręcznie projektowanymi grafikami i klimatyczną ścieżką dźwiękową. Lokacja, w której toczy się akcja, zmienia się w zależności od poczynań i nastroju głównego bohatera.

Gra została zaprezentowana graczom podczas najważniejszych wydarzeń growych na całym świecie m.in., na Gamescom w Niemczech, czy PGA w Polsce. Zajęła trzecie miejsce w The Big Indie Pitch na Game Industry Conference w Poznaniu, została także pochwalona przez polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przeciwdziałanie stygmatyzacji osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i społeczne zaangażowanie.

Indygo jest dostępne w siedmiu językach: polskim, angielskim (pełne audio), hiszpańskim, rosyjskim, francuskim, włoskim oraz niemieckim. Gra jest dostępna na platformie Steam w cenie 5,99 EUR.

comments powered by Disqus