Dream Alone, Indygo i Exorder zostaną pokazane na TwitchCon 2017!

Autor: Fat Dog Games Redaktor: Motyl

Dodane: 19-10-2017 12:39 ()


Fat Dog Games, wydawca gier niezależnych, potwierdził udział trzech swoich produkcji, Dream Alone, Indygo oraz Exorder, w kolejnej edycji TwitchCon! Event odbędzie się 20-22 października w Kalifornii.

TwitchCon jest wydarzeniem organizowanym w Long Beach w Kalifornii, trwającym od 20 do 22 października 2017. Jest dedykowane osobom nadającym swoje materiały na Twitchu, a także zgromadzonym wokół nich społecznościom. Twitcherzy oraz ich fani będą mogli oglądać, grać i uczyć się wspólnie podczas konwentu.

Dream Alone jest grą 2D, przywodzącą na myśl Limbo i Inside łączącą cechy klasycznych platformówek ze śmiertelnymi pułapkami, mroczną fabułą oraz unikalnymi mocami bohatera. Opowiada historię chłopca o imieniu Irra, który wyrusza w niebezpieczną podróż do mitycznej Pani Śmierci, jedynej osoby, która może uratować jego rodzinę i wioskę przed wyniszczającą zarazą. Dream Alone brało udział w wielu najważniejszych imprezach growych na całym świecie, gdzie zyskało rozpoznawalność oraz wiele pozytywnych recenzji. Premiera gry została zapowiedziana na drugi kwartał 2018 roku.

Indygo jest klimatyczną grą narracyjną z elementami point ‘n’ click, zaprojektowaną i zilustrowaną przez studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, członków Pigmentum Games Studio. Projekt skupia się na tematyce depresji, a jego akcja toczy się w jednej lokacji — pracowni malarskiej. Indygo opowiada historię Tomasza Płońskiego, sławnego malarza, który zaczął izolować się od świata. Twórcy podjęli ważny temat depresji, a ich celem jest przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, którym postawiono diagnozę, poprzez przybliżenie graczom świata osób funkcjonujących z tym zaburzeniem. Gra niedawno zajęła trzecie miejsce w The Big Indie Pitch podczas Game Industry Conference w Poznaniu, została także pochwalona przez polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w ważne społecznie tematy. Gra ukaże się 24 października 2017 roku.

Exorder jest taktyczną grą turową podobną do Advance Wars, Ancient Emipres II, czy serii X-COM. Akcja osadzona jest w świecie fantasy z plejadą osobliwych postaci oraz tajemnicą Trzech Księżyców do odkrycia. W grze znajduje się zarówno tryb kampanii, jak i potyczki, stworzony z myślą o wielu graczach. Premierę gry zapowiedziano na 1 grudnia 2017 roku.
 
Wszystkie wymienione gry znajdują się już na Steamie, gdzie gracze mogą dodać je do swoich wishlist.

comments powered by Disqus