Otwarcie Cinema City Wroclavia - najbardziej zaawansowanego technologicznie kina Cinema City w Polsce

Autor: Cinema City Redaktor: Motyl

Dodane: 17-10-2017 17:26 ()


Cinema City Wroclavia - najbardziej zaawansowane technologicznie kino Cinema City w Polsce - zostanie otwarte już w środę 18 października w Centrum Handlowym Wroclavia we Wrocławiu. Nie ma w Polsce kina, które oferuje widzom tak szerokie spektrum rozrywki! Do dyspozycji kinomanów jest 20 klimatyzowanych sal na ponad 3 000 widzów, w tym pierwszy we Wrocławiu IMAX®, sala ŠKODA 4DX®, luksusowa strefa VIP a także 3 sale z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos®.

Szacuje się, że w tym roku w Polsce zostanie sprzedanych nawet 60 milionów biletów. Rynek kinowy w naszym kraju rozwija się dynamicznie, Polacy coraz częściej wybierają kino jako miejsce spędzania wolnego czasu i pod tym względem doganiają trendy zachodnie. Dlatego Cinema City jako pionier innowacyjnych technologii stosowanych w branży kinowej, takich jak kina IMAX®, sale ŠKODA 4DX®, czy system dźwiękowy Dolby Atmos®, inwestuje w kolejne, nowoczesne kina na najwyższym europejskim poziomie.

We wrześniu, w Warszawie zostało otwarte kino Cinema City Galeria Północna z 11 salami na ponad 2 000 widzów i z pierwszą w stolicy salą z nagłośnieniem Dolby Atmos®, a już 18 października widzowie obejrzą największe polskie i światowe hity filmowe w kolejnym, już 35.
i zarazem najbardziej zaawansowanym technologicznie kinie Cinema City w Polsce -
Cinema City Wroclavia. Do dyspozycji mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska jest 20 klimatyzowanych sal na ponad 3 000 miejsc, w których widzowie będą mogli na co dzień obcować z polską i światową kinematografią. Co więcej, Cinema City Wroclavia w jednym miejscu oferuje widzom możliwość wyboru takiego sposobu oglądania, aby każdy seans stał się w niesamowitym przeżyciem filmowym:

pierwszy we Wrocławiu IMAX®, gdzie gigantyczny ekran, krystaliczny obraz oraz potężny, cyfrowy dźwięk zapewniają niezwykle intensywne, realistyczne doznania;

dla fanów ekstremalnych wrażeń sala ŠKODA 4DX® z technologią 4DX®, oddziałującą na wszystkie zmysły, dzięki której można poczuć m.in. zapachy, krople deszczu czy wiatr, a ruchome fotele z symulatorami ruchu, zsynchronizowane z wydarzeniami na ekranie sprawiają, że widz czuje się jak w środku akcji;

strefa VIP z 3 kameralnymi salami z komfortowymi, regulowanymi fotelami oraz nastrojowym lobby, gdzie serwowana jest różnorodna kuchnia i kinowe przekąski bez limitu dla chcących przeżyć kinowe emocje z domieszką luksusu.

3 sale z rewolucyjnym nagłośnieniem Dolby Atmos®, gdzie dźwięk dosłownie oplata widza z każdej strony i wrzuca go w sam środek akcji, dostarczając niesamowitych wrażeń filmowych;

a także 2 bary z kinowymi przekąskami i kawiarnia Cinema Café.

 

 

IMAX® - Przeżyj to

W kinach IMAX® wszystko, poczynając od samego filmu, a kończąc na technologii i konstrukcji sali kinowej, zostało opracowane w celu maksymalnego wciągnięcia widza w akcję.

Nieziemski obraz

Ekran IMAX® ma 18 m wysokości i 24 m szerokości, rozciągając się od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Jest płaski, ale ma niewielkie zakrzywienie wykraczające poza obszar widzenia peryferyjnego. To w połączeniu z amfiteatralnym układem widowni, zapewnia doskonałą i pełną widoczność z każdego miejsca na sali.

W IMAX® zobaczysz więcej

W IMAX® oglądasz zupełnie inny film. Powiększenie obrazu w celu dopasowania go do ekranu IMAX® to nie wszystko. Kina IMAX® współpracują ściśle z twórcami filmów, wydobywając setki szczegółów z każdej klatki filmowej w procesie zwanym Cyfrowym Remasteringiem IMAX® (DMR). To jeden z wielu powodów, dzięki którym w kinie IMAX® obraz jest ostry jak brzytwa i charakteryzuje się jasnością wyższą o 60% oraz kontrastem większym o 40% niż gdziekolwiek indziej. Obraz jest czystszy, zdecydowanie wyraźniejszy, a kolory głębsze.

Przeżycie 3D najbliższe rzeczywistości

IMAX® opracował na potrzeby własnych filmów trójwymiarowych specjalną kamerę 3D, która w jednej obudowie skupia dwa obiektywy. Projekcja w kinach IMAX® również odbywa się z dwóch projektorów równocześnie. Efektem są dwa, równoległe filmy - odpowiednio dla prawego i lewego oka. W specjalnych, spolaryzowanych okularach IMAX®, lewe i prawe oko odbierają dedykowany im obraz, a nasz mózg tworzy iluzję rzeczywistości 3D. Dlatego wyświetlany na ekranie obraz jest bardzo realistyczny i wciąga widza w akcję.

Idealny dźwięk zgodny z wizją twórców filmu

System dźwiękowy w kinach IMAX® jest dostosowywany indywidualnie do sali. W przeciwieństwie do standardowego dźwięku przestrzennego, system IMAX® potrafi wyemitować dźwięk dochodzący do określonego miejsca widowni, nawet jeśli w tym miejscu nie ma głośnika. Efektem połączenia niesamowitego dźwięku i ostrego jak brzytwa obrazu jest niezwykle intensywne i realistyczne kinowe przeżycie.

Muszę zobaczyć to w IMAX®

IMAX® bardzo starannie dobiera filmy, by spotęgować efekty wizualne. Są to zapierające dech w piersiach widowiska, na które widzowie przyjdą nawet w środku nocy: wysokobudżetowe produkcje hollywoodzkie, filmy dokumentalne, które zabiorą widzów na dno morza, szczyty górskie lub w przestworza kosmiczne, a także liczne produkcje wybitnych reżyserów. Wielu z nich nie wyobraża sobie tworzenia filmów bez użycia kamer IMAX. Należą do nich m.in.: Christopher Nolan i J.J.Abrams.

 

4DX® - Absolutne kinowe przeżycie

Seans w sali ŠKODA 4DX®, dzięki rewolucyjnej technologii 4DX®, która oddziałuje na wszystkie zmysły, to maksymalne kinowe przeżycie dla fanów ekstremalnych wrażeń!

Gdy widzowie usiądą w ruchomych fotelach z symulatorami ruchu wznoszenia, kołysania i falowania, doskonale zsynchronizowanymi z wydarzeniami na ekranie, naprawdę poczują się jak środku akcji! Gdy fotel zaczyna drgać, widzowie mają wrażenie, że ścigają się w zawrotnym tempie samochodami po torze wyścigowym, są w samym środku strzelaniny gangów w Nowym Jorku, lecą rakietą w przestworzach międzygalaktycznych lub że nagle zaczyna się trzęsienie ziemi!

Dodatkowo widzowie podczas projekcji fizycznie odczuwają różne sensoryczne efekty specjalne, które odpowiadają temu, co w danym momencie dzieje się na ekranie np. wiatr, podmuchy powietrza imitujące świst kul koło ucha, opadającą mgłę, błyski piorunów, krople rozbryzgującej się wody, stroboskopy, wibracje czy różnorodne zapachy np. wybuchów, morskiej bryzy i wielu innych. To wszystko powoduje, że widz wciela się w role bohatera, odczuwa to co on stając się częścią filmu.

 

 

STREFA VIP – kino all inclusive

Strefa VIP to kino dla najbardziej wymagających kinomanów, którzy chcą przeżyć kinowe emocje z domieszką luksusu.

To wydzielona część kina z komfortowym lobby i 3 kameralnymi salami. Widzowie będą mogli delektować się świeżo przyrządzonymi daniami na ciepło i zimno z różnorodnych kuchni, ulubionymi orzeźwiającymi napojami, świeżo parzoną kawą i pysznymi deserami - wszystko
w wersji all inclusive. Menu kinowe, czyli nachosy, popcorn i inne przekąski także będą dostępne bez limitu.

Na seansie filmowym w jednej z 3 kameralnych sal, wyposażonych w skórzane, eleganckie, elektrycznie regulowane fotele premium z oparciem i podnóżkiem, widzowie mogą zrelaksować się i cieszyć się projekcją w formacie 2D lub 3D.

Strefa VIP to najlepsza jakość w dobrej cenie. Cena jest wyższa od ceny regularnego biletu, ale przekraczając próg strefy VIP można bez limitu korzystać z naszych najlepszych propozycji kulinarnych oraz kinowych przekąsek.

VIP to również idealne miejsce, by celebrować szczególne okazje, romantyczne wieczory lub po prostu przyjść do kina na swój ulubiony film z przyjaciółmi i spędzić wspólnie cały wieczór.

 

DOLBY ATMOS® ZAPEWNIA POTĘŻNE EMOCJE

Przełomowy system dźwiękowy Dolby Atmos® to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie technologii dźwięku, skok naprzód i kompletnie nowa jakość rozrywki.

Jak to działa?

Dolby Atmos® jest w stanie pomieścić do 128 ścieżek audio. W sali z nagłośnieniem Dolby Atmos® każdy głośnik na widowni, a łącznie może ich być nawet 64, jest niezależnym źródłem dźwięku, a procesor systemu Dolby Atmos sam określa, jak najlepiej dostosować dźwięk filmowy do rozmiarów widowni. Dzięki licznym głośnikom, rozmieszczonym w strategicznych miejscach wokół sali oraz nad głowami widzów, dźwięk dociera do każdego miejsca na widowni, wypełniając salę kinową i opływając widza ze wszystkich stron. Powoduje to, że dźwięki akcji, rozmowy bohaterów i muzyka filmowa tworzą pełniejszą, głębszą i bardziej stymulującą zmysły warstwę audio. Widzowie mogą usłyszeć np. jak spada liść, lot helikoptera dookoła sali, czy rozchodzące się w górach echo. Dzięki temu Dolby Atmos® dosłownie wrzuca widza w sam środek akcji i przez to dostarcza mu niesamowitych emocji.

 

Repertuar Cinema City Wroclavia

Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz komfort oglądania to cechy charakterystyczne dla sieci kin Cinema City, która zapewnia widzom najwyższej jakości obraz i dźwięk. W repertuarze kina Cinema City Galeria Wroclavia znajdą się najważniejsze nowości polskiego i światowego kina. Na widzów czekają także specjalne pokazy przedpremierowe, maratony filmowe oraz długo oczekiwane premiery, które dostarczą niezapomnianych przeżyć filmowych. Wśród największych hitów znajdą się:

IMAX®: „Thor”, „Geostorm”, „Liga sprawiedliwych”, „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”

4DX®: „Thor”, „Geostorm”, „Liga sprawiedliwych”, „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”

Dolby Atmos®: „Blade Runner 2049”, „Thor”, „Liga sprawiedliwych”, „Gwiezdne wojny: ostatni Jedi”

Maraton filmowy „Gwiezdnych wojen”: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” i „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” już 13 grudnia.


comments powered by Disqus