Nowy trailer INDYGO z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

Autor: Fat Dog Games Redaktor: Motyl

Dodane: 10-10-2017 11:50 ()


Wydawca gier niezależnych Fat Dog Games wypuścił nowy trailer do gry Indygo. Data jest nieprzypadkowa, 10 października to Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Gra zadebiutuje na Steam już 24 października tego roku.

Indygo jest klimatyczną grą narracyjną z elementami przygodówki i point ‘n’ click. Jej akcja toczy się w jednej lokacji — pracowni malarskiej. Opowiada historię malarza cierpiącego na depresję, który od dłuższego czasu izoluje się od świata. Osobą pomagającą mu przetrwać ten trudny okres jest jego dziewczyna, Anna. Indygo jest artystyczną próbą przeciwdziałania stygmatyzacji, która dotyka osoby cierpiące na zaburzenia nastroju.

Nowa produkcja Pigmentum Game Studio skupia się na depresji — chorobie, która dotyka ponad 300 milionów ludzi na całym świecie i jest główną przyczyną szeroko pojętej niepełnosprawności. Twórcy dają graczom możliwość głębszego spojrzenie na objawy tego zaburzenia. Depresja najczęściej mylona jest z naturalnymi dla każdego człowieka zmianami nastroju i w ten sposób bagatelizowana bądź przeciwnie — prowadzi do stygmatyzacji osób, które zostają z nią zdiagnozowane. Osoby te często gorzej funkcjonują zarówno w środowisku rodzinnym, w miejscu pracy lub szkole i zmagają się z ogromnym cierpieniem. Musimy również pamiętać, że depresja może prowadzić do samobójstwa, co zostało ukazane, chociażby w kontrowersyjnym serialu Netflix pt. „Trzynaście powodów”, którego główna bohaterka, ucząca się w liceum Hannah Baker, nie otrzymała na czas pomocy, której potrzebowała. Prawie 800 000 tysięcy ludzi na świecie popełnia co roku samobójstwo. Nadal niewystarczająca liczba osób cierpiących na to zaburzenie nastroju zostaje poddana leczeniu. Szacuje się, że ponad połowa osób zmagających się z chorobą pozostaje bez odpowiedniej opieki medycznej, mimo iż posiadamy obecnie wszelkie potrzebne środki, dzięki którym można skutecznie walczyć z tą chorobą.

Indygo jest próbą zwiększenia świadomości o depresji. Gra przeszła szereg konsultacji z psychologami, psychiatrami oraz osobami cierpiącymi na to zaburzenie. Gracz będzie miał możliwość przyjrzenia się myślom i działaniom malarza zmagającego się ze swoim obniżonym nastrojem. Indygo posiada kilka zakończeń. To, dokąd będzie zmierzała historia, zależy wyłącznie od gracza i jego, wydawałoby się, drobnych posunięć i decyzji. Pracownia zmienia się w zależności od nastroju bohatera. Projekt jest wyjątkowy nie tylko ze względu na społeczne zaangażowanie, ale również dzięki odręcznym grafikom zaprojektowanym przez studentów Akademii Sztuk Pięknych oraz oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Oba te elementy dodają głębi i klimatu do rozgrywki.

Indygo niedługo będzie miało swoją premierę, ale już teraz gracze mogą dodawać grę do swoich wishlist na Steamie.

comments powered by Disqus