Nowości wydawnicze Portal Games i linii 2 Pionki!

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 03-10-2017 16:27 ()


Mamy dla Was garść wieści z pierwszej ręki - oto lista nadchodzących nowości od wydawnictwa Portal Games, a także ich linii wydawniczej 2 Pionki.

Na pierwszym miejscu trzeba wymienić tytuł Bloodborne: Gra Karciana. To gra Erica Langa, co stanowi jakość samą w sobie. Co więcej, jest oparta na doskonałej, pełnej mrocznego klimatu grze komputerowej. I przede wszystkim jest to złożona, wciągająca gra karciana, która łączy w sobie zarówno negatywną interakcję, jak i wymusza współpracę. Premiera Bloodborne w samo Halloween - 31 października 2017! A już dziś rusza przedsprzedaż!

Kolejna nowość, tym razem linii wydawniczej 2 Pionki, to kolorowe Rising 5: Runy Asteros! Gra, która świetnie łączy w sobie kooperację, wspaniały, lekki klimat oraz mechanizmy dedukcji! Premiera Rising 5 na Falkonie 2017! Zamawiać w przedsprzedaży można już dziś w sklepie Portalu!

Warto wspomnieć też o Iron Gang - nowej armii do Neuroshimy HEX! 3.0, która była już zapowiadana. Dziś rusza przedsprzedaż gry - możecie zamawiać ją w sklepie Portalu! Premiera Iron Gang na Falkonie, gdzie oczywiście nie zabraknie również Portalu (3-5 listopada 2017)!

 

Witaj w domu Tropicielu. Krew Yharnam cię wzywa. Możesz sądzić, że to jedynie zły sen, ale jej klątwa wielce ciąży nam wszystkim…

Wiele lat temu w przeklętym mieście Yharnam dokonano smutnego odkrycia. Oto za pomocą posług krwi można uleczyć każdą przypadłość… jednak ceną za tę leczniczą moc okazuje się inna straszna choroba, przekształcająca mieszkańców w potworne monstra. Teraz, w noc Łowów, do miasta przybywasz ty. Wspomagany mocą Kielicha, wraz z innymi Tropicielami, zstąpisz w czeluście Lochu Kielicha, w którym staniecie oko w oko z jego przerażającymi bossami. Lecz ostatecznie tylko jeden z was zgromadzi dość krwi, by wyrwać się na wolność…

Bloodborne: Gra Karciana to doskonała rozrywka dla 3 do 5 graczy, w której wcielisz się w jednego z Tropicieli, walczącego z Potworami i innymi Tropicielami, o Tętnienia Krwi!

W każdej rundzie będziecie zapuszczać się dalej w głąb Lochu, odkrywając kolejne Potwory. Stając naprzeciw jednego z nich, każdy gracz w tajemnicy wybiera jedną z kart Akcji ze swojej ręki, a następnie wszyscy gracze jednocześnie je odkrywają i rozpatrują. Karty mogą zawierać potężne bronie białe i dystansowe, służące do pokonywania wrogów, a także specjalne przedmioty i akcje, umożliwiające na przykład przeszkodzenie konkurentom.

Raniąc Potwory kradniesz ich Krew, której ilość na koniec gry przekłada się na zwycięstwo lub porażkę. Lecz skradziona Krew łatwo może zostać utracona, jeśli zostaniesz pokonany. Dlatego rozsądnie zarządzaj swoimi zasobami, nie bądź zachłanny i często korzystaj ze Snu Tropiciela, który pozwala zmagazynować zebrane Tętnienia Krwi i zabezpieczyć je przed utratą.

W końcu wszystkim wam przyjdzie zmierzyć się z Ostatnim Bossem. Tylko pokonanie go umożliwi koniec gry, a ten Tropiciel, który zgromadził najwięcej Krwi, może zwycięsko wyrwać się z przeklętych Lochów Kielicha!

Bloodborne: Gra karciana

Autor: Eric M. Lang
Wiek: 14+
Liczba graczy: 3-5
Czas gry: 30-50 minut

Zawartość pudełka:

15 żetonów Tętnień krwi wartych 5 pkt.
60 żetonów Tętnień krwi wartych 1 pkt.
1 żeton Pierwszego Gracza
5 liczników zdrowia Tropiciela
15 żetonów Trofeów
3 specjalne kości Potworów
25 początkowych kart Tropiciela
32 karty Ulepszeń Tropiciela
18 kart Lochu Kielicha
5 plansz Tropiciela
5 kart Ostatnich Bossów
7 kart Bossów Lochu Kielicha
1 instrukcja

Premiera gry: Halloween (31 października 2017)
Od dziś w przedsprzedaży!

 Rising 5: Runy Asteros

Dawno, dawno temu na odległej planecie Asteros, pradawny Król pojmał niewyobrażalne monstra i uwięził je za Runiczną Bramą, którą zamknął i zapieczętował 4 boskimi Runami. Przez tysiąclecia brama stała niewzruszona. Aż do momentu, gry moc pieczęci osłabła, złe duchy Aetheru uciekły i ponownie zaczęły dręczyć Asteros!

Sędziwy mędrzec Orakl zwrócił się o pomoc do Rady Zjednoczonych Planet. W odpowiedzi przydzielono mu najlepszych agentów: Ekho, Hal, Eli i Nova.

W ten sposób powstała drużyna o kryptonimie Rising 5 - jedyna nadzieja na ocalenie Asteros. Członkowie Rising 5 uratują świat, jeżeli odnajdą zaginione runy i zapieczętują Bramę. Muszą być jednak czujni, gdyż na tej niegdyś spokojnej planecie czai się wiele niebezpieczeństw..

Rising 5 to wykorzystująca aplikację mobilną gra kooperacyjna, łącząca niezwykłą przygodę z elementami dedukcji. Gracze wspólnymi siłami muszą znaleźć zaginione Runy, zanim planeta zostanie pochłonięta przez złe siły.

Wyruszcie do walki ze złem, odnajdźcie Runy Asteros i udowodnijcie, że jesteście najlepszymi agentami Rising 5!

Rising 5: Runy Asteros

Autor: Gary Kim i Evan Song

Wiek: 10+
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 30 minut

Zawartość pudełka:
1 plansza do gry
1 znacznik Bramy
5 figurek Postaci i podstawki
55 kart Postaci (11 dla każdej Postaci)
7 żetonów run
1 znacznik zaćmienia
14 symboli Astrologicznych, podzielonych na dwa zestawy (A i B)
27 kart Regionów (w tym 6 czarno-białych kart Startowych)
3 karty Reliktów
4 karty Artefaktów
4 kostki Energii
1 kość Walki
5 kart Czerwonego Księżyca
1 instrukcja

Premiera gry: Falkon 2017 (3-5 listopada)
Przedsprzedaż Rising 5: Runy Asteros rusza już dziś!

Iron Gang - nowa armia do Neuroshima HEX!

3.0 również trafia dzisiaj do przedsprzedaży! Przekonaj się, jak zabójczy potrafią być gangersi na motorach, dzierżący potężne łańcuchy!

Instrukcja do armii do pobrania w formacie PDF
iron gang FB POST 001 PL

Autor: Michał Oracz
Wiek: 13+
Liczba graczy: 2 - 4
Czas gry: 30 min.

Zawartość pudełka:
35 żetonów armii


comments powered by Disqus