LEGO House jest już otwarte

Autor: Joanna Owsianko Redaktor: Motyl

Dodane: 28-09-2017 20:53 ()


Dziś 28 września został otwarty niezwykły budynek o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych i wypełniony 25 milionami klocków LEGO® - nowe, twórcze uniwersum marki. Dzieci i dorośli w każdym wieku mogą teraz doświadczać przez cały rok najlepszej zabawy w świecie LEGO w LEGO HOUSE w Billund w Danii.

Trzeba było czterech lat, aby zbudować najbardziej unikalne miejsce na świecie - LEGO® House, w którym można doświadczyć w pełni magii zabawy klockami LEGO. Budynek położony jest w Billund w Danii, gdzie wymyślono kultowy klocek LEGO. Oficjalne, uroczyste otwarcie placówki w dniu dzisiejszym uświetniła swoją obecnością królewska rodzina - duński następca tronu, Książę Fryderyk i Księżna Mary.

Dla właściciela firmy LEGO, Kjelda Kirka Kristiansena, LEGO House jest miejscem, w którym miłośnicy marki LEGO w każdym wieku mogą dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, czego dostarcza zabawa klockami LEGO.

- Przez wiele lat marzyłem o stworzeniu miejsca, które zapewni naszym gościom najwyższej jakości doświadczeń i przeżyć płynących z zabawy klockami LEGO. Tworząc LEGO House, celebrujemy potęgę kreatywności i siłę nauki poprzez zabawę. Gdy dzieci bawią się, uczą się podstawowych i niezbędnych umiejętności, takich jak kreatywność, współpraca i umiejętności rozwiązywania problemów - mówi przedstawiciel trzeciego już pokolenia właścicieli firmy LEGO, Kjeld Kirk Kristiansen i dodaje: - W centrum wszystkich doświadczeń zabawy klockami LEGO - od pudełek klocków LEGO, które dzieci mają w domu, po ten fantastyczny koncept - LEGO House, którego powstanie dziś świętujemy - jest unikalny i ponadczasowy klocek LEGO. Dzięki klockom LEGO możesz twórczo wyrazić siebie i stworzyć wszystko, co tylko zrodzi się w twojej wyobraźni. Możliwości są nieskończone, a nigdzie indziej na świecie nie można doświadczyć tego w taki sposób, jak właśnie w LEGO House.

Sercem LEGO House są strefy doświadczalne. Znajdują się tu dwa obszary wystawiennicze i cztery miejsca do zabawy, w których można odkrywać swoją kreatywność na wiele różnych sposobów. Strefy oparte są na czterech różnych kolorach, a każda z nich symbolizuje specyficzny aspekt zabawy i nauki. Czerwona poświęcona jest umiejętnościom twórczym, Niebieska poznawczym, Zielona społecznym, zaś Żółta emocjonalnym.

- Wszystkie aktywności w LEGO House są powiązane z naszą filozofią LEGO bazującą na tym, że uczenie się poprzez zabawę wzmacnia innowacyjność i kreatywność. Zabawa stanowi DNA Grupy LEGO, a poprzez LEGO House została jeszcze mocniej zaakcentowana. Wszystkie części budynku - od stref doświadczalnych, przez te na świeżym powietrzu po koncept restauracyjny - bazują na zabawie i kreatywności, więc niezależnie od tego, co będziesz robić w LEGO House, będzie to miało coś wspólnego z zabawą - mówi Jesper Vilstrup, dyrektor generalny LEGO House.

Królewska inauguracja

Jej Królewska Wysokość Książę i Księżna Danii znaleźli się wśród 375 gości, którzy wzięli udział w oficjalnym otwarciu LEGO House. W swoim wystąpieniu Jej Wysokość Księżna Mary mówiła o znaczeniu zabawy: - To była wielka przyjemność być częścią dzisiejszej inauguracji LEGO House. Gdy dzieci bawią się i rozwijają, używają swojej kreatywności i umiejętności społecznych. My wszyscy powinniśmy się bawić, a ten nowy dom oferuje fantastyczne możliwości odkrywania zabawy.

Jeśli chcesz odwiedzić LEGO House, musisz zarezerwować wizytę z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej LEGO House ze względu na ograniczenia przestrzenne. Placówka chce zapewnić wszystkim zwiedzającym najwyższy komfort i pełnię doświadczeń płynących z zabawy, które oferuje, unikając uciążliwości z powodu długich kolejek i zatłoczonych stref doświadczonych.

  • LEGO House został zaprojektowany przez firmę architektoniczną BIG (Bjarke Ingels Group) i składa się z 21 białych bloków ułożonych jeden na drugim. Fasada budynku pokryta jest płytkami, stwarzając iluzję, że całą budowlę wykonano z klocków LEGO. Budynek zajmuje powierzchnię 12 000 m2.
  • Na parterze znajdują się trzy restauracje, sklep firmowy LEGO Store, sala konferencyjna oraz LEGO Square - plac o powierzchni 2 000 m2.
  • Strefy doświadczalne obejmują cztery kolorowe obszary zabaw, galerię budowli LEGO stworzonych przez fanów oraz dużą wystawę poświęconą historii marki LEGO prezentującą m.in. 200 najbardziej kultowych zestawów klocków LEGO.
  • Strefy doświadczalne bazują na czterech różnych kolorach, z których każdy reprezentuje specyficzny aspekt zabawy i nauki. Czerwona poświęcona jest umiejętnościom twórczym, Niebieska poznawczym, Zielona społecznym, zaś Żółta emocjonalnym. Każda ze stref oferuje szereg aktywności zachęcających zwiedzających do zabawy.
  • Oprócz stref doświadczalnych, budynek posiada zaciszne przestrzenie publiczne oraz szereg połączonych tarasów i placów zabaw na świeżym powietrzu dostępnych dla zwiedzających. Z ogólnodostępnego placu LEGO Square można przejść do trzech restauracji i dużego sklepu firmowego LEGO Store.
  • Gości przybywających samolotem na lotnisko w Billund wita osiem promieni świetlnych wychodzących z gigantycznego klocka LEGO znajdującego się na szczycie LEGO House, co reprezentuje osiem charakterystycznych wypustek na klocku LEGO 2x4.
  • LEGO House spodziewa się gościć 250 000 turystów rocznie, kupujących płatne wejście. Oczekuje się, że zwiedzający będą pochodzić z całego świata - głównie rodziny z dziećmi, ale również grupy szkolne, pracownicy firmy LEGO oraz AFOLs (dorośli fani LEGO ).
  • Połączenie LEGO House i parku rozrywki LEGOLAND® czyni miasteczko Billund jedynym miejscem na świecie, gdzie goście mogą przeżyć najwyższej jakości doświadczenia w świecie LEGO.

comments powered by Disqus