Darkest Hunters – premiera nowej polskiej gry indie

Autor: Mateusz Pietrzyk Redaktor: Motyl

Dodane: 26-09-2017 21:31 ()


Darkest Hunters to nowa polska gra indie, która w unikalny sposób łączy w sobie elementy logiczno-taktyczne oraz RPG. Jak wskazuje wydawca, ta turowa produkcja oferuje m.in. kilkadziesiąt godzin zróżnicowanych wyzwań, szerokie możliwości rozwoju postaci oraz tryb multiplayer. Data premiery na platformie Steam to 27 wrzesień br.

W Darkest Hunters gracze znajdą połączenie elementów logiczno-taktycznych, puzzle oraz RPG. Fabuła gry nawiązuje do tradycyjnego fantasy, a graficznie produkcja wpisuje się w stylistykę pixel art. Darkest Hunters stworzył kilkuosobowy zespół ECC Games. Wydawcą jest Ultimate Games.

Darkest Hunters zagościli najpierw na urządzeniach mobilnych, gdzie gra spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem użytkowników. Wersja na platformę Steam to odpowiednio dopracowana i kompletna edycja” – mówi CEO Ultimate Games, Mateusz Zawadzki.

Unikalny gameplay

Rozgrywka w Darkest Hunters polega na dotarciu do określonego punktu i/lub pokonaniu przeciwników. Gracz porusza się, zbierając różnokolorowe kryształki, które zwiększają zasobność sakwy złota lub uzupełniają punkty zdrowia, ataku i magii postaci.

Decydujące znaczenie ma zbieranie kryształków w odpowiednio długim ciągu – np. kilkunastu w trakcie jednej tury. Dzięki temu można szybko uzupełnić punkty zdrowia/ataku/magii i stworzyć kryształki specjalne, których aktywowanie wywołuje „reakcję łańcuchową” – efekty to jednorazowe zebranie dużej liczby kolejnych kryształków oraz znaczne obrażenia dla znajdujących się w pobliżu wrogów.

Sterowanie jest proste i intuicyjne, a jego opanowanie zajmuje dosłownie kilka chwil. Gra oferuje wiele ciekawych możliwości taktycznych – dostępne są ataki krótko- i długodystansowe, czary oraz ataki z wykorzystaniem kryształków specjalnych. Taktykę trzeba dostosowywać do rodzaju przeciwnika” – tłumaczy Mateusz Zawadzki.

Jak wskazuje wydawca, rozgrywka jest dynamiczna – ukończenie pojedynczego poziomu to z reguły kilka minut.

Tryby, rozwój i wyzwania

W trybie dla pojedynczego gracza (singleplayer) Darkest Hunters oferuje w sumie 5 różnych krain. Każda z nich to kilkanaście misji, w tym także starcia z bossami. Do wyboru gracz otrzymuje kilkanaście różnych postaci.

Duży wpływ na rozgrywkę ma rozwój postaci. Wraz z kończeniem kolejnych poziomów zyskuje się doświadczenie, które przekłada się na liczbę punktów zdrowia, ataku i magii. Aby myśleć o następnych wyzwaniach, trzeba także zadbać o ekwipunek (broń, elementy zbroi, itp.). Wpływające na statystyki postaci przedmioty można zarówno kupować, jak i zdobywać podczas gry. Zgodnie z informacjami producenta, łącznie przedmiotów jest przeszło 250.

Jak tłumaczy wydawca, w Darkest Hunters nie ma możliwości wyboru poziomu trudności, ale każdej misji towarzyszą zróżnicowane wyzwania. Dotyczą one np. eliminacji konkretnych przeciwników, zebrania odpowiedniej ilości kryształków czy ukończenia poziomu w ciągu określonej liczby tur.

Na graczy czeka również tryb wieloosobowy (multiplayer) – rywalizacja z innymi osobami możliwa jest jednak dopiero po uzyskaniu 20. poziomu doświadczenia.

Ukończenie w 100 proc. Darkest Hunters to kwestia nawet kilkudziesięciu godzin. To gra głównie dla osób lubiących stosunkowo szybkie potyczki logiczno-taktyczne. Reakcje grających, które docierały do nas już przy wersji na urządzenia mobilne, pokazują także, że dosyć często pojawia się tzw. syndrom jeszcze jednej tury” – dodaje Mateusz Zawadzki.

Data premiery nowej gry Ultimate Games na platformie Steam to 27 wrzesień 2017 r. Cena wynosi 5,99 USD/EUR/GBP.

 

Darkest Hunters (Steam):

http://store.steampowered.com/app/654300/Darkest_Hunters/

Trailer Darkest Hunters:

 

Podstawowe informacje:

 • Darkest Hunters
 • gatunek: logiczne, przygodowe, rekreacyjne, niezależne, RPG
 • producent: ECC GAMES, Ultimate Games S.A.
 • wydawca: Ultimate Games S.A.
 • język: angielski, polski (napisy)
 • ograniczenia wiekowe: 9+
 • data premiery: 27.09.2017 r. (Steam)
 • cena: 5,99 USD/EUR/GBP

Minimalne wymagania techniczne:

 • system operacyjny: Windows XP (z Service Pack 2) lub nowszy
 • procesor: 2.0 GHz
 • pamięć: 1 GB RAM
 • karta graficzna: 512 MB video memory, shader model 3.0
 • DirectX: wersja 9.0
 • miejsce na dysku: 300 MB

Galeria


comments powered by Disqus