7 X 2017 Comics Wars, czyli wielka bitwa na komiks.

Autor: Aleksander Gniot Redaktor: Motyl

Dodane: 26-09-2017 13:45 ()


W pierwszą sobotę października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40 odbędzie się kolejna edycja imprezy Comics Wars. 

W ramach tego wydarzenia zaprezentujemy trzy bloki:

- Dzień Batmana - panel poświęcony postaci Mrocznego Rycerza z okazji jego kolejnych urodzin. Zapraszamy na wykłady i prelekcje o ciekawostkach z historii jednego z najpoczytniejszych bohaterów uniwersum DC. W ramach tego panelu rozdamy darmowe okolicznościowe komiksy sprowadzone specjalnie z USA.

- Dzień Superkobiet - superkobiety w komiksie mają długą i przepiękną tradycję, a ten blok ją przybliży. Będzie to możliwość do otwarcia dyskusji o komiksowych heroinach, oraz ich udziale w ratowaniu świata.

- 24 godzinne rysowanie komiksów - to wymyślone w USA,coroczne wyzwanie rzucone rysownikom i scenarzystom.

Zadaniem każdego uczestnika będzie wymyślenie i narysowanie 24 stronicowego komiksu w 24 godziny na zadany temat. Start w samo południe. Zapisy chętnych do rysowania pod adresem komiksywbibliotece@gmail.com

W programie imprezy znalazły się również ciekawe wystawy tematyczne, sklepy z komiksami od małych i dużych wydawców oraz atrakcje dla dzieci, w tym dwugodzinne warsztaty z tworzenia komiksu przez najmłodszych. Start godzina 10.00.

Jak zwykle dostępna będzie czytelnia wypełniona najlepszymi tytułami, zarówno dla fanów komiksu superbohaterskiego, mangi, jak i miłośników komiksu polskiego. Dodatkowo będzie w niej można obejrzeć wystawę i komiksy poświęcone Gwiezdnym Wojnom. Kolejną zaplanowaną przez nas atrakcją będzie możliwość podejrzenia twórców komiksowych w trakcie pracy – komiksowy warsztat, różne techniki i różne pomysły do zobaczenia na żywoi podczas transmisji w Internecie dla tych, którzy nie zdążą do nas dotrzeć.

Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji: facebook.com/czytelnianova

facebook.com/events/126635914653384

Impreza dla zwiedzających będzie otwarta od 10.00 do 17.00  Wstęp wolny.


comments powered by Disqus