"Piraci z Karaibów" nadal niepokonani

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 03-06-2007 20:31 ()


Trzecia część "Piratów z Karaibów" utrzymała pierwsze miejsce w amerykańskim box officie, pomimo dość dużego spadku popularności. Film według szacunkowych danych zarobił w bieżący weekend około 43 milionów dolarów.

Bardzo dobrze zaprezentowała się komedia romantyczna "Knocked up" ("Wpadka"), która zarobiła niecałe 30 milionów dolarów i tym samym pokonała trzecią odsłonę "Shreka" (26,7 milionów dolarów). Kolejną premierą weekendu jest obraz "Mr Brooks" z Kevinem Costnerem w roli głównej. Thriller zarobił skromne 10 milionów dolarów.

Na piątym miejscu box office'u znajduje się "Spider-Man 3", który zarobił jeszcze 7,5 miliona dolarów. Łącznie przygody Pająka osiągnęły w samych tylko Stanach Zjednoczonych kwotę 318 milionów dolarów. Doliczając pieniądze zarobione na rynkach zagranicznych, na koncie filmu znajduje się 843 milionów dolarów. Pod względem finansowym obraz Raimiego stał się najbardziej dochodową częścią cyklu.

"Piraci z Karaibów" obecnie mają na koncie 216 milionów dolarów. W końcowym rozrachunku przygody Jacka Sparrowa mogą uplasować się za trzecią częścią "Spider-Mana" oraz "Shreka". Na światowym rynku obraz Gore Verbinskiego radzi sobie znacznie lepiej, zarobił już ponad 250 milionów dolarów i pewnie znacznie powiększy jeszcze pulę zysków. Wpływy filmu "Na krańcu świata" to na razie 467 milionów dolarów.

Źródło: boxofficemojo.com


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...