VII Międzynarodowa Wielka Parada Smoków

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 02-06-2007 17:16 ()


Kilkadziesiąt smoków i innych stworów z całej Polski, a także Portugalii, Walii, Irlandii i Czech pojawiło się w ramach obchodów 750-lecia lokacji Krakowa, na krakowskim Rynku Głównym.

Wśród smoków były okazy małe, a także wielkie, przekraczające cztery metry długości. Wykonały je dzieci z przeróżnych materiałów: papieru, gąbek, tkanin. Parada smoków prowadzonych przez ich małych właścicieli, którym towarzyszyli rycerze oraz piękne księżniczki i damy dworu przeszła potem z Rynku Głównego pod Wzgórze Wawelskie. Pokaz zgromadził na swojej trasie tłumy widzów.

U stóp Wawelu rozpoczął się dwudniowy Smoczy Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez krakowski Teatr Groteska. Na scenie zaprezentują się zespoły taneczne i muzyczne odbędą się liczne zabawy i konkursy. Wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem zaplanowano wielkie widowisko plenerowe "światło-dźwięk" łączące efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska zaprezentują się wielkogabarytowe smoki z całej Europy, umieszczone na barkach i statkach, animowane przez aktorów. Na Wiśle pływać będą niezwykłe smoki krakowskie, którym tym razem towarzyszyć będą irlandzkie węże morskie oraz wodne stwory z Wełtawy.

Organizatorem plenerowej Wielkiej Parady Smoków w Krakowie jest od siedmiu lat Teatr Groteska. W tym roku odbywa się ona w ramach uroczystości rocznicowych 750-lecia lokacji Krakowa na prawie magdeburskim. Wcześniej smoki pojawiły się w Dublinie (17-18 marca 2007) a po Krakowie przeniosą się do Pragi (1 września 2007).

Źródło: onet.pl

Galeria zdjęć smoków na wp.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...