AnimeCon Halloween: Już w październiku halloweenowy konwent nawiedzi Poznań

Autor: AnimeCon Halloween Redaktor: Motyl

Dodane: 06-09-2017 08:11 ()


W terminie 27 - 29 października, w Poznaniu, odbędzie się wydarzenie AnimeCon Halloween, czyli pierwszy konwent dla fanów mangi, anime i japońskiej kultury, organizowany przez redakcję portalu anime24.pl. Konwencją wydarzenia jest Halloween, a sami organizatorzy zachęcają uczestników do czynnego udziału w zabawie i przebrania za różne, mniej lub bardziej, zabawne straszydła, zapewniając jednocześnie, że biorący udział w wydarzeniu otrzymają cukierki (jako część tradycji Halloween).

Podczas konwentu odbywać się będą panele dyskusyjne i konkursy związane nie tylko z samym Krajem Kwitnącej Wiśni, ale i japońskim komiksem, oraz produkcjami animowanymi. Poprowadzą je prelegenci z wieloletnim doświadczeniem.

AnimeCon Halloween odwiedzi wiele znakomitych osobistości świata Cosplayu, czyli niezwykle utalentowani twórcy i fotografowie strojów z gier, filmów i anime. Wśród gości znaleźli się: Shappi, Miko Cosplay, Michał Gwiazda (założyciel grupy Crafts of Two), Dorian Makbeth, Studio Zachora, World by HOKA, Foto Czarny, oraz, pochodzący z Francji, Steeve Li Photography.

Organizatorzy nawiązali współpracę między innymi z portalem IGN Polska, polskim wydawnictwem Waneko i największym legalnym portalem z odcinkami anime na świecie, Crunchyroll. Ponadto, dzięki współpracy z FotoConem, zwycięzcy konkursu Cosplay na AnimeCon Halloween otrzymają gwarantowany wstęp na kolejną edycję FotoConu, czyli największego międzynarodowego wydarzenia dla fotografów i cosplayerów.

Już teraz można nabyć bilet wstępu na AnimeCon Halloween. Zakup wejściówki na całe wydarzenie, w cenie 59 zł, gwarantuje nocleg na terenie konwentu. Organizatorzy przygotowali listę powodów, których zadaniem jest zachęcić potencjalnych uczestników do wzięcia udziału w imprezie. Ponadto, kupując bilet przed końcem września każdy uczestnik będzie miał okazję wygrać tajemniczą nagrodę, którą organizatorzy określają "wartą grzechu".

20 powodów, dla których warto pojawić się na AnimeCon Halloween:

https://goo.gl/mpRS4t

Link do zakupu biletu: https://ticketos.pl/event/181/AnimeCon-Hallowen.html

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/291218764614702/

Czym jest konwent

Konwenty mangi, anime i kultury japońskiej to wydarzenia zrzeszające fanów danego tematu nie tylko z jednego miasta, ale i z całego kraju. To impreza tworzona "od fanów, dla fanów", co oznacza, że każdy prelegent, członek obsługi, lub organizacji, jest również fanem mangi, anime i kultury japońskiej, tak jak wszyscy uczestnicy imprezy. To wyjątkowe miejsce, gdzie można spotkać setki osób posiadające podobne zainteresowania co my.

Czym jest anime24.pl

Anime24.pl to największy w Polsce legalny portal zajmujący się tematyką mangi, anime i kultury japońskiej, który działa już od 2008 roku.

Czym jest Crunchyroll

To założony w 2006 roku największy na świecie serwis, legalnie udostępniający serie i filmy anime, mangi, oraz azjatyckie seriale. Posiada łącznie ponad 20 milionów użytkowników i ponad milion subskrybentów z całego świata.

Czym jest FotoCon

FotoCon to niepowtarzalne wydarzenie zrzeszające influencerów z dziedziny fotografii cosplayu z całego świata. Trzecia edycja FotoConu odbyła się w sierpniu tego roku, w polskiej miejscowości Wleń i odwiedziło ją ponad 180 gości z ponad 20 krajów, w tym z Chin, Norwegii, Rosji, Włoch, Grecji i wielu innych.


comments powered by Disqus