X urodziny Wydziału Artystycznego UMCS

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 02-06-2007 11:59 ()


W Pracowni Otwartej Centrum Kultury można podziwiać wystawę z okazji "10-lecia Wydziału Artystycznego".

Natomiast w Korytarzu Akademii Młodego Forum Sztuki otwarta zostanie wspólna wystawa studentów, absolwentów i pracowników Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

"Tytuł wystawy "Recykling sztuki - recykling znaczeń" sugeruje próbę wyjścia poza Wydział Artystyczny w poszukiwaniu motywów i ich realizacji w innym otoczeniu".

Wystawa "Recykling sztuki - recykling znaczeń cz. II" otwarta zostanie dziś o 20 w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego w Lublinie, Aleja Kraśnicka 2b. W tym też czasie i miejscu można będzie oglądać wystawę "Strzał w dziesiątkę" (kurator ad. II st. Irena Nawrot).

W dniu dzisiejszym odbędzie sie także DZIEŃ GLINY I OGNIA. Od godziny 14 rozpocznie się budowa pieców (węgierski, raku i papierowy; kurator mgr Alicja Kupiec), a o 16.45 nastąpi otwarcie wystawy prac studentów Pracowni Ceramiki ISP WA. O 17.00 mgr Tomasz Niedzióła z ASP we Wrocławiu wygłosi wykład "Piece ceramiczne opalane drewnem", a o 17.45 będziemy świadkami odpalenia pieców.

Ponadto w Filharmonii Lubelskiej przez najbliższy miesiąc można oglądać wernisaż prac Profesor Danuty Kołwzan -Nowickiej oraz jej uczniów. Twórczość autorki opiera się na rysunku i grafice. Jej dzieła przedstawiają pejzaże w sposób mocno refleksyjny oraz medytacyjny.

Źródło: koziolek.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...