"Gra o Tron" jak Tkanina z Bayeux

Autor: Ewelina Sikorska Redaktor: Paridae

Dodane: 28-08-2017 01:20 ()


Już za kilka godzin finał siódmego sezonu "Gry o tron". Jeśli ktoś na szybko chciałby sobie przypomnieć najważniejsze wątki, to wystarczy spojrzeć na gobelin inspirowany wszystkimi odcinkami "Gry o Tron", który online można zobaczyć pod tym linkiem , a sam wystawiany jest w Ulster Museum w Belfaście, w Irlandii Północnej. Powstał on z inicjatywy Tourism Ireland. Impulsem do powstania tego nietypowego dzieła był fakt uczczenia serialu, którego większość planów zdjęciowych miała miejsce właśnie na terenie Irlandii Północnej. Tym samym serial niejako wpisał się w dziedzictwo i kulturę Irlandii Północnej, którą też chcieli pomysłodawcy z Tourism Ireland uhonorować. I uczynili właśnie w ten sposób.   

"Game of Thrones® Territory" ma 77 metrów, z czego 66 metrów było ręcznie wyszywanych i haftowanych przez trzy miesiące. Na tę chwilę pozostałe puste miejsce jest przeznaczone m.in. na najważniejsze wydarzenia finału siódmego sezonu.

Poniżej możecie zobaczyć, jak powstawała ten gobelin a w galerii kilka fragmentów z wydarzeniami, które były istotne dla fabuły "Gry o Tron" 

Galeria


comments powered by Disqus