Early Launch i premiera - Morze Chmur i Zapraszamy ponownie do podziemi

Autor: Portal Games Redaktor: Raven

Dodane: 13-08-2017 09:03 ()


Polska prapremiera najnowszych gier karcianych francuskiego wydawnictwa Iello (Kanagawa, Bajkogry, Zapraszamy do podziemi). Morze Chmur i Zapraszamy ponownie do podziemi, dwa nieduże, ale dające mnóstwo frajdy tytuły, z przepięknymi ilustracjami i w polskiej wersji językowej!Z tej okazji oba tytuły trafią do sklepów na pokazy i prezentacje - to doskonała okazja dla fanów, by się z nimi zapoznać! To też świetna okazja dla sklepów, by rozbudowywać swoją lokalną społeczność graczy. Co więcej, prapremierowe egzemplarze Morza Chmur zawierać będą dwóch dodatkowych, unikatowych Kapitanów!

Oficjalna premiera gier już trzy tygodnie później - 6 września 2017!

Marzyliście kiedyś, by zostać kapitanem latającego statku pirackiego? Na pewno! Każdy miał kiedyś takie marzenie!W grze Morze Chmur wcielicie się właśnie w takiego wilka powietrznego. Zaokrętujcie załogę najgorszych rzezimieszków, zbierajcie relikty, pijcie rum i wyprawiajcie się po łupy! Dokonajcie kilku abordaży statków przeciwników i obrabujcie ich ze wszystkich kosztowności!

W każdej rundzie będziecie dzielić łupy, by zdobyć rum, relikty, przedmioty i piratów. Rozpoczynający gracz bierze pierwszą kartę łupu i ogląda ją, nie pokazując jej innym uczestnikom rozgrywki. Następnie decyduje, czy ją zatrzyma, czy sięgnie po kolejną. Jeśli zechce obejrzeć kolejny łup, musi położyć na wcześniejszym jedną kartę z talii – w ten sposób następny uczestnik zabawy będzie mógł wziąć większy łup. Jeśli gracz nie będzie chciał wziąć żadnej z kart leżących na stole, musi dobrać jedną z talii.

Nie wszystkie karty mają pozytywne efekty – niektóre mogą sprawić, że stracicie część zapasów rumu lub odrzucicie jedną z waszych kart.

W Morzu Chmur rum poleje się strumieniami, a szczury przyziemne będą zmykać w popłochu!

W niektórych turach, gdy statki znajdą się blisko siebie, następuje bezlitosne starcie – wtedy, być może, wpadnie wam trochę dublonów i więcej łupów! Sprawdź siłę swojego kapitana oraz członków załogi i ruszaj na wroga! W przypadku remisu wygrywa osoba, która aktualnie posiada żeton Papugi. To, jakie łupy zdobędziecie, zależy od specjalnych zdolności waszej załogi.Pamiętajcie o kartach Przedmiotów – zapewnią wam konkretne bonusy!

Na końcu gry (po 12 lub 15 rundach) wszyscy uczestnicy liczą posiadane łupy i dublony – wygrywa ten, kto zgromadzi największe bogactwa.

Morze Chmur to fantastyczna rozrywka dla 2-4 graczy. Przekonajcie się, jak zabawne i emocjonujące mogą być walki powietrznych piratów! Ahoj!Early Launch 16 sierpnia 2017 (pokazy i prezentacje)
Premiera 6 września 2017
▪     Oficjalna strona gry
▪     Strona gry w sklepie Portalu

Autor: Théo Rivière
Ilustracje: Miguel Coimbra
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 45 minut

Zawartość pudełka:
* 94 karty Łupów
* 65 Dublonów
* 1 znacznik Okrętu
* 4 plansze Kapitana
* 1 plansza główna
* 1 znacznik Papugi
* 1 znacznik Kapelusza
* 1 notes punktacji
* 1 instrukcja do gry


comments powered by Disqus