Szósta edycja Podlaskiego Festiwalu Anime

Autor: Sakura no Ki Redaktor: Raven

Dodane: 20-07-2017 08:58 ()


Od pięciu lat stowarzyszenie "Sakura No Ki" corocznie organizuje Podlaski Festiwal Anime. W tym roku odbędzie się już szósta edycja naszej imprezy, a będzie miała miejsce 9-10 września w budynku Zespole Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 14 w Białymstoku.

 Projekt ma za zadanie zintegrować ludzi o tych samych zainteresowaniachi pomóc w rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu wiedzy z tym związanych Festiwal jest skierowany do ludzi w każdym przedziale wiekowym. Impreza będzie obejmowała swoją tematyką działy: mangi i anime, kultury Dalekiego Wschodu, gier muzycznych i gier konsolowych.

Podlaski Festiwal Anime jest organizowany od 2012 roku. Pierwsza edycja przyciągnęła 700 uczestników, druga i trzecia 1000, a czwarta i piąta 1300 osób. Uczestnikami jest głównie młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym oraz studenci. W ramach Festiwalu, co roku organizowane są wykłady, konkursy i warsztaty o tematyce związanej z Krajami Dalekiego Wschodu, w szczególności Japonii, i cosplay (konkurs przebierańców). Dodatkowo uczestnicy mają możliwości zagrania w różnorodne gry planszowe, muzyczne i konsolowe, zarówno w najnowsze produkcje, jak i starsze tytuły w dziale retro. Jest to jedyne wydarzenie edukacyjno – kulturalne w województwie podlaskim o takiej tematyce i charakterze. Należy podkreślić, że pomimo lokalności imprezy i braku noclegu mamy co roku gości i uczestników z całej Polski. Szósta edycja Festiwalu odbędzie się 9-10 września 2017r. w budynku Zespołu Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego. Do dyspozycji uczestników będzie sala kinowa oraz sale lekcyjne, które zostaną zaadaptowane jako sale prelekcyjne. Podobnie jak w ubiegłych latach, przygotowane zostaną obszerne bloki gier konsolowych, planszowych, w stylu retro oraz inne atrakcje.


comments powered by Disqus