„Dzień Otwarty w Fankomiks” - relacja

Autor: Przemysław Mazur Redaktor: Motyl

Dodane: 19-07-2017 20:18 ()


Miłych spotkań komiksowych nigdy za wiele. Tym razem okazja do takiego właśnie spotkania przytrafiła się za sprawą inicjatywy Wojciecha Głuszka, właściciela specjalizującej się w dystrybucji komiksów krakowskiej księgarni „Fankomiks”.

Przypomnijmy, że usytuowana przy ul. Stefana Batorego 2 placówka księgarska jest na ten moment największym tego typu stacjonarnym punktem dystrybucji komiksów w Krakowie. W ofercie „Fankomiksu” znajdują się zresztą nie tylko nowości wydawnicze oraz bogaty wybór publikacji archiwalnych (m.in. poszczególne numery magazynu „Relax” oraz tytuły publikowane niegdyś przez wydawnictwo TM-Semic), ale też liczne gadżety (np. figurki firmy Tissotoys) oraz książki antykwaryczne, wśród których znaczną część stanowią pozycje z gatunku fantastyki.

Wspominany Dzień Otwarty (notabene pierwsza tego typu inicjatywa „Fankomiksu”) odbył się w sobotę 15 lipca. Rozpoczęły go warsztaty komiksowe dla dzieci prowadzone przez niezmordowanego na tym polu Rafała Szłapę (cykl „Bler”, ilustracje zdobiące okładki książek publikowanych m.in. przez wydawnictwo Sine Qua Non). Zgromadziły one liczne grono potencjalnych przyszłych gwiazd rodzimego komiksu i zaowocowały urokliwymi pracami. Nie zabrakło rzecz jasna także starszych wiekiem wielbicieli komiksowego medium.

Gratką dla osób borykających się z zalewem coraz to nowych tytułów był rabat w wysokości 20 procent na całość oferty oraz 50 procent na książki z antykwariatu. Nie dość na tym każdy z przybyłych mógł liczyć na darmową kawę oraz rozgrywkę w jedną z gier planszowych. Ponadto na koniec Dnia Otwartego przewidziano losowanie bonu o wartości 100 zł na wybrane pozycje książkowe.

Przedsięwzięcie było częścią projektu „Poznaj swoją księgarnię” organizowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Książek, Historii i Krakowa „Otwarta Książka”, współfinansowanego przez Gminę Miejska Kraków.

Redakcja i fotografie: Jan Lorek.

Galeria


comments powered by Disqus