Polska strona Designer Toys

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 25-05-2007 19:53 ()


Powstał polski serwis poświęcony Designer Toys - seriom figurek projektowanych przez artystów z całego świata.

W 1997 roku projektant Michael Lau dokonał modyfikacji standardowych 30-centymetrowych figurek GI JOE. Wyposażył je w autorskie, własnoręcznie wykonane głowy, dłonie, stopy oraz ubrania i akcesoria inspirowane modą uliczną Hong Kongu. Nowopowstałe figurki nawiązywały stylem do sztuki graffiti, muzyki hip hop, sportów ulicznych etc. Lau po raz pierwszy pokazał je na wystawie zabawek Toycon w Hong Kongu gdzie zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez zorientowanych artystycznie wielbicieli zabawek.

Zachęcony odniesionym sukcesem, na kolejną wystawę stworzył kolekcję 99 figurek, którym nadał nazwę The Gardeners, które nie tylko zapewniły mu uznanie, ale również uczyniły z Designer Toys centrum zainteresowania kultury i sztuki miejskiej Hong Kongu. Figurki szybko stały się inspiracją dla innych artystów, ilustratorów i projektantów graficznych. W ciągu następnych kliku lat zjawisko Designer Toys, przy niemałym udziale internetu, objęło swoim zasięgiem Japonię, Stany Zjednoczone i Europę. Pojawiły się liczne pracownie i sklepy oferujące limitowane serie figurek projektowanych przez artystów z całego świata.

Teraz figurki Designer Toys doczekały się swojej polskiej strony oraz sklepu. Na stronie można obejrzeć oraz zamówić figurki o bardzo nietypowych kształtach i wzorach.

 

Źródło: www.subnormal.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...