Nowa powieść Diaczenków

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 03-08-2006 12:04 ()


Agencja Solaris podaje, że 14 sierpnia ukaże się nowa powieść duetu Diaczenków. Szósta książka na polskim rynku pary z Kijowa będzie zatytułowana "Kaźń".

Marina i Siergiej Diaczenko mają już w Polsce grono wielbicieli. Powieść „Czas wiedźm" zdobyła laur najlepszej powieść fantasy roku 2004, „Waran" czy „Armaged-dom" ugruntowały ich popularność.

  „Kaźń" to mariaż powieści psychologicznej i fantastycznej - Diaczenkowie lubią stawiać swoich bohaterów w ekstremalnych sytuacjach i badać, czy zdadzą oni egzamin z człowieczeństwa.

  Znana pisarka powieści fantasy, rozwiedziona, zostaje wezwana przez służby specjalne - jej były mąż pracował nad tajnym projektem budowania alternatywnych światów i w jednej z takich projekcji utknął. Pisarka ma go stamtąd wyciągnąć. Niechętnie zgadza się i tak zaczyna się jej gehenna. W alternatywnym świecie stworzonym przez wyobraźnię jej „byłego", zostaje oskarżona o seryjne zabóstwo i skazana na śmierć. Egzekutorem ma być wampir, czyli osobnik uzależniony od hemoglobiny. I tak bohaterka wpada w sieć intryg, splecioną przez chory umysł jej męża.  A to dopiero pierwszy z tych światów - przejścia do kolejnych kryją się w miejscach, które może odgadnąć tylko pisarka. Zaczyna się pościg za „stwórcą"...

ISBN 83-88431-53-6

tł. Piotr Ogorzałek

ss. 434

cena 35,90 zł


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...