Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Motyl

Dodane: 20-05-2007 16:28 ()


"Przypadek Harolda Cricka"

 

Harold Crick wiedzie typowe nudne życie. Wykonuje rzetelnie swoją pracę, chociaż nie jest w niej zbytnio lubiany – jest to zapewne związane z ogólnym stosunkiem społecznym do wysłanników Urzędu Skarbowego. Pewnego dnia Harold zaczyna słyszeć głos, kobieta zdaje się być narratorką jego życia. Mężczyzna podejrzewa, że doznał pomieszania zmysłów.

W innej części miasta, wzięta autorka powieści, postanawia uśmiercić swojego bohatera – Harolda Cricka.

 

Czas: 113 minut

 

“Malowany welon”

 

Walter Fane jest wziętym lekarzem, cieszącym się dobrą reputacją. Mimo sukcesów zawodowych, jego życie osobiste nie układa się najlepiej. Jego żona nie należy do kobiet wiernych i oddanych. Dlatego też Walter postanawia wraz z żoną udać się do Chin, by tam pomóc w walce z epidemią cholery. Żywi nadzieje, że to doświadczenie uświadomi żonie jak istotne są w życiu drobiazgi jak również bliscy ludzie.

 

Czas: 125 minut

 

"Obsługiwałem angielskiego króla"

 

Komediodramat opisujący losy pewnego kelnera. Urodzony w biedzie Jan Dite, marzy o posiadaniu własnej restauracji i byciu kimś. Na skutek serii zdarzeń, w hotelu w jakim pracuje zjawia się cesarz i nagradza go za jego służbę. Niestety plany Jana krzyżuje wybuch drugiej wojny światowej, jak również jego w niej udział.

 

Czas: 120 minut

 

 

"Opowieści z Ziemiomorza"

 

Japońska animowana adaptacja powieści Ursuli Le Guin. Mag imieniem Ged musi zapobiec nadchodzącej katastrofie, jaką zwiastuje pojawienie się smoków. Na swojej drodze spotkają go liczne przygody. Jest to adaptacja tylko jednego z opowiadań tej autorki.

 

Czas: 115 minut

 

 

" Wzgórza mają oczy 2"

 

Od czasu przykrych zdarzeń jakich na pustyni doświadczyła rodzina Carterów minął rok. Teraz w tym rejonie pojawiła się grupa komandosów, mająca za zadanie przywieść sprzęt naukowcom badającym skutki prób nuklearnych na otoczenie. Nietrudno się domyślić, że obóz okaże się miejscem pustym. No prawie pustym.

 

Czas: 90 minut

 

 

Premiery DVD

 

 

"Dlaczego nie?"

 

Polska komedia romantyczna, osadzona w współczesnych realiach. Małgosia pragnie spełnić swoje marzenia o wielkiej karierze i dużych pieniądzach. No i chciałaby spotkać mężczyznę swojego życia. Spotka ich aż trzech, a wybór wcale nie będzie prosty.

 

Czas: 94 minuty

 

"Artur i Minimki"

 

Animowana opowieść o chłopcu, który odkryje świat pełen magii, przygód i Minimów, które jak się okaże, będą mieszkańcami jego ogrodu.

 

Czas: 102 minuty


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...