Najpiękniejsze książki ubiegłego roku

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 19-05-2007 07:15 ()


Grafik Bohdan Butenko oraz wydawnictwo Bosz zostali honorowymi laureatami konkursu Najpiękniejsze Książki Roku.

Nagrody przyznano w piątek, w trakcie odbywających się w Warszawie 52. Międzynarodowych Targów Książki.

Konkurs na najpiękniejsze, najstaranniej wydane książki danego roku zorganizowany został przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek po raz 47.

W tegorocznej edycji wzięły udział 82 wydawnictwa, które nadesłały 139 tytułów książek. Jury przewodniczył Józef Wilkoń.W kategorii "literatura piękna" nagrodzono książkę "Poza słowa. Antologia wierszy Tadeusza Dąbrowskiego 1976-2006" opublikowaną przez wydawnictwo słowo/obraz/ terytoria. Ta sama oficyna wydała książkę nagrodzoną w kategorii "publikacji naukowych" - tom "Nadmiar widzialnego" Eduarda Pontremollego. Wśród książek dla dzieci i młodzieży najpiękniejsza okazała się "Nocna wyprawa" Bohdana Butenki, z ilustracjami autora (Świat Książki).

Z wydanych w zeszłym roku albumów wybór jurorów padł na tom "Jan Jerzy Pinsel" (Bosz), a w kategorii "publikacje bibliofilskie, katalogi" - na pracę "sztuka XX wieku w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Nagrody honorowe w tym roku otrzymali: Bohdan Butenko za "całokształt twórczości artystycznej w dziedzinie sztuki książki" oraz wydawnictwu Bosz za "wysoki poziom edytorski i artystyczny publikowanych książek".

 

 

Źródło: www.onet.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...